«Пісня про Роланда» образ Олів’єра

Образ Олів’єра в поемі «Пісня про Роланда» розкритий в цій статті.

«Пісня про Роланда» образ Олів’єра

Олів’єр — друг і побратим, «лихий побратим» Роланда, доблесний лицар, що віддає перевагу смерті над безчестям відступу. У поемі Олів’єр характеризує епітет «розумний».

Олів’єр відрізнявся розсудливістю і розсудливістю. Він здогадався, що ар’єргард став жертвою зради Ганелона, і сказав про це Роланду. Але Роланд не хоче про це навіть чути.

Роланд йому у відповідь: «Він — вітчим мій. Я не дозволю вам сварити його ».

Побачивши, що військо сарацинів у багато разів більше їх загону, граф Олів’єр закликає свого побратима сурмити в ріг, «щоб Карл дружини повернути встиг». Він розуміє, що мужність і відвага французів не зможуть встояти проти такої битви:

… Кишать вони на скелях і в тіснинах, Покриті ними гори і долини. Незчисленні іноземні дружини. Надмірно малий наш полк в порівнянні з ними.

Тричі Олів’єр пропонує Роланду звернутися за допомогою до Карла. Тричі Роланд відмовляється затрубити в ріг. У ньому горить безглузда відвага, він готовий покласти тут своє життя, гордість не дозволяє йому підняти свій Олифан і затрубити в нього. І лише під час п’ятого бою, який «був особливо жорстокий», Роланд дав знати Карлу, що з ар’єргардом спіткало лихо. Але пізно, загін французів уже розбитий.

Незважаючи на розбіжності, Олів’є і Роланд пов’язувала багаторічна вірна дружба. У свою смертну годину Олів’єр хоче бачити поруч друга. Олів’єр гине разом з другом, молячись перед смертю «за милий рідний край».

Мене захоплюють відвага і мужність, вірність батьківщині цих героїв. Але мені не до душі самовпевненість Роланда, через яку загинув його загін.

Автор: J. G. (Джей Джи) У рубриці: Світова літ.

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *