Платон біографія скорочено

Платон біографія коротко українською давньогрецького мислителя викладена в цій статті.

Платон біографія скорочено

Народився Платон 427 року  до н. е. в сім’ї з аристократичним корінням.

Хлопчиком Платон навчався в найліпших афінських учителів: риторику він осягав з Діонісієм, музику — з Драконтом, з гімнастики вправлявся з Аристоклом із Аргоса. В 408 до н. е. 20-річний Платон в Афінах, де збирався брати участь у змаганнях авторів трагедій, випадково перед театром Діоніса почув Сократа, що вів бесіду з афінянами. Ця зустріч перевернула його світогляд: витончені мистецтва відійшли на другий план, поступившись місцем філософії, відмовився від політичної кар’єри.

Після смерті Сократа вирушив подорожувати: у Мегари, Кирену, Єгипет, Італію, Афіни. Саме в Афінах Платоном була заснована власна академія.

Учні Академії навчались невідомих раніше наук: діалектики, аналітики, методології, філософії, індуктивних і дедуктивних методів пізнання.

Свої твори філософ виклав у формі діалогів. Вперше зібрання творів Платона було складено Аристофаном Візантійським в 3 столітті до н.е. Він же розташував твори трилогіями.

Філософія Платона отримала найбільше вираження у вченні про пізнання, а також політико-правовому напрямку. Теорія пізнання у Платона базується на двох способах здобуття знань — за допомогою відчуттів (віра, уподібнення) і розумом.

У своїй праці «Держава» філософ описує політичну утопію. У діалозі «Політик» Платон виділив форми держави, засновані на законі. За його словами, монархія, аристократія і демократія спираються на закон, тоді як тиранія,олігархія і збочена демократія управляються всупереч існуючим в них законам і звичаям.

Наступна праця «Закони» була присвячена утопічній державі . Цілком вивчити спадщину філософа вдалося лише в 15 столітті, коли його роботи було перекладено з грецької.

Залишок життя Платон присвятив філософським та науковим студіям в Академії та праці над своїми «Діалогами». Помер Платон в 347 до н. е. у віці вісімдесяти років, у день свого народження. Його поховали в садку Академії.

Автор: Гнатюк У рубриці: Мистецтво

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *