Пол Боулз біографія

Пол Боулз біографія скорочено американського письменника і композитора викладена в цій статті.

Пол Боулз біографія

Пол Фредерік Боулз народився 30 грудня 1910 року в Нью-Йорку, США в родині з досить консервативними поглядами.

На початку 1928 року Боулз дебютував у літературі оповіданням «Водоспад».
У вісімнадцять років Боулз покинув Америку, подорожував по Європі, Північній Африці, Мексиці та Центральній Америці. Після повернення додому він почав вивчати музику.

У 1931 році він вперше їде в Танжер (північ Марокко). Місто і люди справили незабутнє враження на письменника. Боулз знову повертається в Америку і пише музичні твори для театрів і камерних оркестрів, а також публікує критичні статті про театральні постановки.

У 1938 році Пол Боулз і Джейн Ауер (також письменниця) одружуються, але живуть спільно тільки півтора року, після чого розлучаються. Надалі в декількох романах Боулза про Марокко та Алжир виникають епізоди, що відображають його відносини з Джейн.

У 1943 році Джейн публікує свій перший роман, який був сприйнятий критиками досить неоднозначно. Після Другої світової війни Джейн працює над своїм другим романом, а Пол їде в Танжер (1947). У 1948 Джейн повертається до чоловіка. У Танжері Боулз створює свій знаменитий твір — роман «Під покровом небес» (1949), який був екранізований в 1990 році. Книга «Під покровом небес» названа експертами журналу «Тайм» в числі ста найкращих романів XX століття.

У 1957 році Джейн серйозно захворіла. Вона страждає від алкогольної і лікарської залежності, іноді у неї трапляються епілептичні припадки. Пол доглядає за хворою Джейн, але в 1973 році вона вмирає в Малазі. У цей час Пол пише ряд оповідань і романів: Будинок павука (роман) (1955), Опівнічна меса і т. д.

Пізніше він переводить на англійську мову біографію Мухаммеда Шукрі, твори швейцарської письменниці Ізабель Еберхардт і гватемальського прозаїка Родріго Рея Роси.

Помер Пол Боулз 18 листопада 1999 на 88-му році життя в Танжері. Похований у Нью-Йорку.

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *