Поль Елюар біографія скорочено

Поль Елюар коротка біографія життя французького письменника на українській мові викладені в цій статті.

Поль Елюар біографія скорочено

Ежен-Еміль-Поль Грендель народився 14 грудня 1895 року в містечку Сен-Дені, біля Парижу. Його батько, Клемент Грендель, був бухгалтером, мати Жанна — кравчинею.

У 1908 році, завдяки тому, що фінансові справи батька Поля, який старанно займався нерухомістю пішли вгору — сім’я їде жити до Парижа.

Поль ріс дуже розумною дитиною, маючи великий потенціал. Юнак вступив у початкову вищу академію, отримавши по закінченню навчання атестат з високими балами. Довідник цікавих фактів та корисних знань

Поль Елюар цікаві факти

Але в 1912 році у юного Поля було виявлено туберкульоз. Через хворобу Еміль змушений був перервати навчання в Парижі і поїхати до Швейцарії на лікування. Перебуваючи в санаторії він знайомиться з якоюсь Оленою Дьяконовою, якій він дав кличку Гала. Згодом, саме вона стала його музою, надихнувши майбутнього поета на написання віршів.

У 1917 році Гала і Поль Елюар одружилися, а через рік у пари народилася дочка Сесіль. Поет був мобілізований на фронт в Першу світову війну як санітар в госпіталі. На фронті поет створив збірку віршів, яку вперше підписав — Поль Елюар.

У 1918 Елюар разом з Максом Ернстом і Тристаном Тцара став одним із засновників течії дадаїзм, а потім і сюрреалізму. У 1923 році Поль пориває з дадаїзмом, а все через сварку з Тристаном Тцара. І в 1926 році вступає в комуністичну партію, в 1933 році його було виключено зі списків комуністів за різкі антирадянські висловлювання.

У 1926 році, буквально за один день до виходу поетичної збірки «Вмирати того, що не вмираєш», Елюар несподівано відправляється в подорож, залишивши при цьому батькові прощальну записку. Всі його друзі і дружина Гала думали, що Поль мертвий. Подорожував поет цілих сім місяців навколо світу. Знаходячись далеко від рідного дому, Поль почав писати дружині листи, і Гала пізніше, знайшовши чоловіка в Азії, змогла до нього приєднатися. З Азії разом вони повернулися додому до Франції.

Поль Елюар в 1929 році зустрічає С. Далі і знайомить з ним свою дружину. Між Далі і Галой спалахнула іскра, і вона вирішує піти до художника.

У 1929 році Елюар зустрів Марію Бенц, яку ласкаво прозвав Нуш, — свою нову музу і майбутню дружину.

Через рік Гала пішла від Елюара остаточно до Сальвадора Далі, розлучення вони оформили в 1932 році, а в 1934 Поль одружується з Нуш.

У період, коли в Іспанії розгорілася громадянська війна на тлі Другої Світової — Поля в 1942 році, в підпіллі, знову приймають у партію комуністів. Після війни помирає його кохана дружина Нуш і Поль Елюар пізніше одружився втретє.

У Варшаві, в 1950 році, поет брав активну участь в розробці Всесвітньої Ради Миру. Він створив збірку віршів під назвою «Фенікс», присвятивши його відносинам і нової дружині.

Поль Елюар 18 листопада 1952 помер від нападу інфаркту. Його поховали на кладовищі Пер-Лашез у Парижі.

Автор: J. G. (Джей Джи) У рубриці: Письменники

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *