Поль Гоген біографія

Поль Гоген біографія українською скорочено викладена в цій статті.

Поль Гоген біографія коротка

Поль Гоген (1848 — 1903) — французький художник, графік, гравер.

Народився в Парижі 7 червня 1848 в сім’ї журналіста і франко-перуанки.

Спочатку своїй біографії Поль Гоген був моряком, пізніше успішним біржовим брокером в Парижі. У 1874 році він почав малювати, спочатку по вихідних. До 35 років за підтримки Каміля Піссаро Гоген повністю присвятив себе мистецтву, залишивши свій спосіб життя, віддалившись від дружини і п’ятьох дітей. Встановивши зв’язок з імпресіоністами, Гоген виставляв з ними свої роботи з 1879 по 1886 рік. У наступному ж році він виїхав до Панами і Марітініку.

Борючись з «хворобою» цивілізації, Гоген вирішив жити за принципами первісної людини. Однак фізичні хвороби змусили його повернутися до Франції. Наступні роки Гоген провів у Парижі, Бретані.

У 1888 році Гоген і Еміль Бернар висунули синтетичну теорію мистецтва (символізм), надаючи особливого значення площинах і віддзеркаленню світла, неприродним квітам у з’єднанні з символічними або примітивними об’єктами. Картина Гогена «The Yellow Christ» є характерною роботою для того періоду. У 1891 Гоген продав 30 полотен, а потім на виручену суму відправився на Таїті. Там він провів два роки, живучи бідно, намалював деякі з останніх своїх робіт, а також написав «Ноа Ноа» — автобіографічну новелу.

У 1893 році Гоген повертається до Франції. Він представив кілька своїх робіт. Цим художник відновив інтерес публіки, але заробив дуже мало грошей. Зломлений духом, хворий на сифіліс, який заподіював йому біль вже багато років, Гоген знову переїздить до південних морів, в Океанію. Там були проведені останні роки життя Гогена, там же він безнадійно, фізично страждав. У 1897 році Гоген намагався вчинити самогубство, але не зміг.

1897 р. Ґоґен бере участь у виставках художників-імпресіоністів. Деякий час він товаришував з Ван Ґоґом, але, через складні темпераментні характери, разом вони не змогли довго жити. В 1891 р. Ґоґен від’їжджає на Таїті, де в 1892 році пише аж 80 полотен.

У 1901 році він остаточно перебирається на о. Хіва-Хоа, де бере собі в дружини молоду таїтянку, працює на повну силу: пише пейзажі, оповідання, працює журналістом.

Помер Поль Ґоґен 8 березня 1903 р.

На великих площинних полотнах він створює статичні і контрастні за кольором композиції, глибоко емоційні і одночасно декоративні.

Сьогодні Гоген вважається художником, який надав надзвичайно великий вплив на сучасне мистецтво. Він відмовився від традиційного західного натуралізму, використовуючи природу, як вихідну точку до абстрактних фігур і символів. Він виділяв лінійні зразки, разючі колірні гармонії, які просочували його картини сильним почуттям таємничості. За свою біографію Гоген пожвавив мистецтво ксилографії, виконавши вільні, зухвалі роботи ножем, а також виразні, що не відповідають нормам форми, сильні контрасти. Крім того Гоген створив кілька прекрасних літографій, гончарних робіт.
У США представлено безліч робіт Гогена, включаючи « The Day of the God», «Ia Orana Maria» (1891), «By the Sea» (1892) , «Where do we come from? What are we? Where are we going?» (1897).

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *