«Полковник Шабер» скорочено

«Полковник Шабер» (фр. Le Colonel Chabert) — твір французького письменника Оноре де Бальзака, що побачив світ в 1832 році, в циклі «Людська комедія».

«Полковник Шабер» скорочено

Дія відбувається в Парижі в 1818 році, в епоху правління Людовика XVIII. Полковник Шабер — видний і шанований французький офіцер, який бився за Наполеона в російсько-пруссько-французькій війні. Він отримує важке поранення в Битві при Прейсіш-Ейлау, його довгий час вважають загиблим, однак він відновлює сили і кілька років по тому повертається в рідний Париж. Полковник виявляє, що все його майно перейшло у спадок «вдові», яка через деякий час після помилкової звістки про його загибель знову вийшла заміж за титуловану і заможну людину. Шабер намагається повернутися до колишнього життя, зустрічається з дружиною, але та нічого не хоче знати про повернувся чоловіка, так як не бажає позбутися свого нинішнього становища.
Шабер приходить до адвоката Дервіля і розповідає йому про все, що трапилося. Дервіль пропонує старому полковнику свою допомогу, але той, з благородних спонукань, відмовляється її прийняти. Полковник залишається ні з чим.

«Полковник Шабер» головні герої

Полковник Шабер
Адвокат Дервіль
Графиня Ферро
Дельбек, керуючий графині
Букар, старший письмоводитель
Годешаль, письмоводитель
Кротті, нотаріус
Верньо, молочник
Гюре, переписувач
Симонен, розсильний
Прислуга Дервиля

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *