Повідомлення про Грецію

Повідомлення про Грецію допоможе дізнатися багато корисної інформації про цю країну з багатою історією. Розповідь про Грецію допоможе Вам підготуватися до уроку.

Повідомлення про Грецію

Греція — країна, яка знаходиться в Південній Європі. Площа Греції — 131 957 км².

Сучасна Греція вважається колискою західної цивілізації, батьківщиною світової демократії, західної філософії, основних принципів фізико-математичних наук, мистецтва театру та Олімпійських ігор сучасності. На основі грецької абетки виникли латиниця та кирилиця.

Столиця Греції — Афіни. Місто вважається фінансовим і торговим центром Греції.

Населення Греції становить 10,95 млн. чоловік.

Географічні відомості про Грецію

Греція розташована на Балканському півострові, а також на островах, прилеглих до Малої Азії і до Балкан. Країна межує з Албанією, Болгарією і Туреччиною. Цікаво, що 1/5 частина країни це острови. А їх близько 2 тисяч. Берегова лінія має протяжність 4100 км. Грецію омивають Середземне, Егейське і Іонічні моря. А острів Крит, що належить Греції, з південного боку ще омивається Лівійським морем.

Адміністративний поділ Греції

В Греції налічується 13 адміністративних округів (провінцій) — Центральна Греція, Аттика, Пелопоннес, Епір, Західна Греція, Фессалія, Центральна Македонія, Західна Македонія, Східна Македонія, Північні Егейські, Фракія, Центральна Македонія, Іонічні острова і Крит. Також в країні є ще і автономний регіон — Агіос-Орос.

Найбільші міста Греції — Афіни, Салоніки, Патри, Лариса

Клімат Греції

Клімат країни типовий середземноморський з м’якою і вологою зимою, теплим і сухим літом. У приморських містах клімат м’якше — літо прохолодніше і зима тепліше. Липень і серпень є найбільш спекотними місяцями.

Середня температура повітря влітку +23 .. + 40, взимку — +13 … + 6.

Рельєф Греції

Рельєф Греції переважно гірський. Плоскогір’я і гори складають 80% території країни.  Тут переважають гори з висотами від 1200 метрів до 1800 метрів.

Релігія Греції

Офіційна основна релігія — православ’я (90% населення). Також в Греції дозволено сповідувати конфесії — тут можна зустріти католиків і мусульман.

Визначні місця Греції

Головні пам’ятки Греції — Акрополь, Храм Зевса Олімпійського, острів Панагії, Кносський палац, Храм Ніки Аптерос, Ерехтейтон, Річка Нестос, острови Родос і Крит, Афінський Акрополь, Дельфи і Мікени.

Сподіваємося, що розповідь про Грецію була цікавою і корисною. А свою розповідь про Грецію Ви можете залишити через форму коментарів.

Автор: J. G. (Джей Джи) У рубриці: Географія

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *