Повідомлення про Піфагора

Повідомлення про Піфагора, давньогрецького філософа і математика, творця школи піфагорійців викладено в цій статті.

Розповідь про Піфагора

Коротка біографія Піфагора

Народився Піфагор близько 570 року до нашої ери в Сидоні Фінікійському в родині тіровского багатого купця. Завдяки фінансовому стану своїх батьків, юнак зустрічався з багатьма мудрецями тієї епохи і ввібрав в себе їх знання як губка.

У віці 18 років Піфагор залишив рідне місто і поїхав до Єгипту. Там він пробув цілих 22 роки, осягаючи знання місцевих жерців. Коли перський цар завоював Єгипет, то вченого вивезли в Вавилон, де він прожив ще 12 років. У рідні краї він повернувся в 56-річному віці, і співвітчизники визнали його мудрецем.

Піфагор осів Південної Італії, колонії греків — Кротоні. Тут він знайшов багато послідовників і заснував свою школу. Його учні практично обожнювали свого засновника і вчителя. Але всевладдя піфагорійців призвело до того, що почалися заколоти і Піфагор переселився в іншу колонію греків — Метапонт. Тут він і помер.

Особисте життя Піфагора

Він був одружений на жінці Феано, у шлюбі з якою народився син Телавг і дочка, ім’я якої невідоме.

Особливості філософського вчення Піфагора

Філософське вчення Піфагора складається з двох частин — наукового підходу до пізнання світу і окультного способу життя, яке проповідува сам. Він розмірковував про звільнення душі шляхом фізичного і морального очищення таємним вченням. Філософ заснував містичне вчення про цикл кругообігу переселень душі. Вічна душа, згідно вченому, з небес переселяється в тіло тварини або людини. І вона переселяється з тіла в тіло до тих пір, поки душа не заслужить право повернутися назад на небеса.

Піфагор сформулював ряд настанов своєї школи — про поведінку, круговорот людських життів, жертвопринесення, харчування і поховання.

Піфагорійців висунули думку про кількісні закономірності в розвитку світу. А це, в свою чергу, сприяло розвитку фізичних, математичних, географічних і астрономічних знань. Піфагор вчив, що в основі світу і речей лежить число. Він розробив числові відносини, які знайшли застосування в усій діяльності людини.

Наукові досягнення Піфагора

Найголовнішим досягненням в геометрії є закон Піфагора, який нині знає кожен школяр. У праці «Метафізика» він викладає думку про те, що планета кругла. Примітно, що трактатів вчений не писав.

Сподіваємося, що Вам сподобалося повідомлення про Піфагора. Свій реферат про Піфагора Ви можете залишити через форму коментарів.

Автор: J. G. (Джей Джи) У рубриці: Людина і світ

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *