Повідомлення про Сіверський Донець

siverskiy-donets

Розповідь про Сіверський Донець для дітей може бути представлена на уроках географії. Інфориація про Сіверський Донець може бути доповнена цікавими фактами.

Повідомлення про Сіверський Донець

Сіверський Донець – головна водяна артерія сходу України і величезний приток Дона (басейн Азовського моря). Довжина ріки 1053 км. Протікає вона територією Харківської, Донецької і Луганської областей. Характерна ширина долини – до 20-26 км, з високими правими і пологими лівими берегами.

Найбільш значущими притоками Сіверського Дінця є ріки Вовча, Великий Бурлук, Уда, Бахмут, Айдар і Лугань. На нашій території у її басейні налічується 158 водосховищ. Всього у басейні Сіверського Дінця понад 3000 річок.

У долині ріки розташована православна святиня України – Свято-Успенська Святогорська лавра, перлина природоохоронного фонду сходу країни — національний природний парк «Святі Гори».

На берегах ріки розташовані такі міста як Чугуєв, Ізюм, Лисичанськ, Святогорськ, Северодонецк.

Назву річка отримала через те, що текла з Сіверського князівства, на відміну від витоків Дону, про що і пише мандрівник XVI століття Алессандро Гваньїні: «Є також інший, малий Танаїс, який бере свій початок в Сіверському князівстві (тому він називається Донець Сіверський) і вище Азова впадає у великій Танаїс».

Геродот свого часу згадав про береги Сіверського Дінця. Він писав про поселення роксолан та жінок-амазонок, що жили на берегах цієї річки. В усі часи тут вирувало життя.

На берегах сильної ріки зосереджені зовсім різні ландшафти, здатні здивувати та вразити своїми контрастами і різноманіттям. Тут є крейдяні відслонення, піщані арени і ліси, степові балки, населені байбаками і, врешті, незвичний ландшафт Донецького кряжу із пагорбами на монгольський манер, скелями і глибокими байраками.

У Сіверському Дінці водиться 41 вид риб. У той же час, забруднення річки і сильне рекреаційне навантаження призвели до суттєвого зменшення рибних запасів річки.

Будучи однією з найбільших річок України, Сіверський Донець дуже інтенсивно використовується в господарстві, його води сильно забруднені і річка потребує охорони.

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *