Повідомлення про Ціолковського

Костянтин Ціолковський розповідь для дітей може бути застосований на уроках фізики. Доповідь про Ціолковського може бути доповнений цікавими фактами про вченій.

Повідомлення про Ціолковського

У 1857 році в родині повітового лісничого в одному з сіл Рязанської губернії, народився Костянтин Ціолковський.

У родині Ціолковських надавали великого значення освіті. Підтримували батьки і інтерес синочка до майстерності. Однак в 9 років хлопчик захворів на скарлатину і в результаті хвороби майже повністю втратив слух. Глухота перешкоджала його навчанню в школі і спілкуванню з однолітками. Школу довелося залишити назавжди.

Хлопчик пристрастився до читання, його захоплювала математика. Незабаром в природничих науках і математиці Костянтин обганяє своїх однолітків. Тепер він майструє вже не дитячі забавки, а всякі технічні пристосування. Серед них — невеликий токарний верстат, астролябія, саморушні коляски. Незабаром підліток всерйоз зацікавився дирижаблями і виготовляє паперову модель аеростата.

Батьки відправляють його для продовження навчання в московське технічне училище. Однак юнак воліє займатися самостійно в бібліотеці. За 3 роки він самостійно освоїв курс гімназії і частину університетської програми і незабаром отримує дозвіл на викладання в школі арифметики.

Весь вільний від роботи в школі час Ціолковський віддає своїм дослідженням. Робота над рукописами і кресленнями, змінюється експериментами в домашній лабораторії. Однак глухота заважає йому спілкуватися з колегами. Він виготовляє спеціальні трубки — «слухачі», що дозволяли йому трохи чути співрозмовника.

Визнавши його заслуги на викладацькому поприщі, юнака переводять на роботу в повітове училище міста Калуги, де він прожив 43 роки. 30 років він викладав в училищах Калуги фізику, математику і астрономію. Тут побачила світ його перша наукова праця, в якій він викладає основи теорії газів.

Саме в Калузі у нього зароджується ідея підкорення космічного простору за рахунок принципу реактивного руху. Багаторічна робота вченого з кресленнями, розрахунками, випробуванням моделей в саморобній аеродинамічній трубі, увінчалася його знаменитою статтею «Дослідження світового простору реактивними приладами». Ціолковський довів, що тільки ракета здатна подолати земне тяжіння.

Він в деталях розробив конструкцію рідинно реактивного двигуна, що використовує пальне і окислювач, розміщені на самому апараті. Широта і глибина розглянутих в цій роботі питань просто неймовірна — це:

  • створення «ракетних поїздів» (багатоступеневих ракет) для досягнення ними космічних швидкостей;
  • умови посадки космічного апарату на поверхню планети за відсутності атмосфери і повернення його на Землю;
  • створення штучних супутників Землі, а також і забезпечення тривалої роботи людини в космосі, шляхом створення орбітальних космічних станцій;
  • вплив космічного польоту на організм людини і багато іншого.

Вчений виводить основне рівняння руху ракети, що дозволяє розрахувати максимальну швидкість її руху. Це відкриття і нині, через століття, використовується при проектуванні ракет.

У 1930 році К. Е. Ціолковський познайомився з С. П. Корольовим, тоді ще початківцем вченим. Ця зустріч відіграла значну роль у вирішенні Сергія Павловича зайнятися польотами в стратосферу на реактивних апаратах.

Пішов з життя Костянтин Ціолковський в 1935 році 19 вересня.

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *