Повідомлення про Васко да Гама

васко да гама

Повідомлення про Васко да Гама, про мандрівника та мореплавця, може бути представлене на уроці географії.

Розповідь про Васко да Гама

Васко да Гама — португальський мореплавець епохи Великих географічних відкриттів. Він відкрив шлях до Індії

Народився в 1469 році в маленькому португальському місті Синиш, але про його ранні роки є не дуже багато інформації. Він отримав непогані знання в математиці, астрономії та навігації. Його батько був моряком. Хлопчик з дитинства любив море і часто брав участь в боях на воді.

Уряд Португалії вирішив серйозно зайнятися налагодженням торгових звязків з Індією, але для цього було необхідно знайти туди морський шлях. Колумб вже намагався знайти його, але його відкриття виявилося неправдивим. Індією для Колумба помилково стала Бразилія.

Васко да Гама 8 липня 1497 вирушив на пошуки шляху до Індії з командою на чотирьох кораблях.

Спочатку його кораблі віднесло течією до Бразилії, однак Васко знайшов вірний курс.

Експедиція зайняла багато часу. Кораблі були в дорозі кілька місяців. Судна перетнули екватор. Вони йшли у напрямку до південного полюса вздовж берегів Африки і обігнули її через мис Доброї Надії.

Опинившись в водах Індійського океану, кораблі, через деякий час, зробили зупинку в африканській країні Мозамбіку. Тут Васко вирішив взяти з собою провідника, який допоміг експедиції закінчити подорож і привів її прямо до півострова Індостан. Капітан зупинив кораблі в Каликут (зараз він називається Кожікоде).

Спочатку мореплавців зустріли з пошаною і запросили до двору правителя. Васко да Гама домовився з правителями про налагодження торгівлі в їхньому місті. Але інші торговці, наближені до двору заявили, що не відчувають довіри до португальців. Товари, привезені експедицією, продавалися дуже погано. Це призвело до виникнення суперечок між моряками і урядом міста. В результаті кораблі Васко відпливли назад на батьківщину.

Дорога додому була важкою і зайняла більше 8 місяців. Морякам довелося кілька разів битися з піратами, захищаючи себе і товар. Вони везли додому прянощі, мідь, ртуть, коштовності, бурштин. Багато людей з корабельних команд почали хворіти. Знадобилося зробити зупинку в Малінді, портовому місті, розташованому в Кенії. Мандрівники змогли відпочити і набратися сил. Да Гама був дуже вдячний місцевому шейху, який тепло прийняв їх і надав допомогу. По дорозі додому була втрачена частина команди і судно. Його вирішили спалити, тому що моряки, які залишилися, не справлялася з керуванням і просто пересіли на інші кораблі.

Незважаючи на те, що торгівля йшла не найліпшим чином, експедиція себе окупила. Поїздка вважалася успішною, за що керівник експедиції отримав почесний титул і грошову нагороду.

Відкриття морського шляху до Індії надало можливість постійно відправляти туди кораблі з товарами, чим і стали регулярно займатися португальці.

Через деякий час португальські власті вирішили відправити до Індії кілька кораблів, щоб підпорядкувати собі країну. У складі команди був і Васко да Гама. Португальці напали на кілька індійських міст на березі океану: Онор, Мірі і Каликут. Таку реакцію спричинила незгода влади Каликута на створення факторії. Факторіями називалися торгові поселення, засновані іноземними торговцями в будь-якому місті. Команда жорстоко обійшлася з місцевими жителями і захопила велику здобич.

Втретє Васко відправився в Індію, щоб розібратися з адміністрацією португальських колоній в Африці та Індії. Були підозри, що керуючий склад зловживав своїм становищем. Але ця поїздка виявилася менш вдалою для мореплавця. Він захворів на малярію і 24 грудня 1524 помер.

Доповідь про Васко да Гама може бути використана учнями 7 класу та 5 класу на уроках географії.

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *