Повідомлення про водоспад Анхель

Де знаходиться водоспад Анхель Ви дізнаєтеся прочитавши інформацію про водоспад Анхель. Розповідь про водоспад Анхель по географії допоможе підготуватися до уроку і дізнатися багато нової інформації.

Повідомлення про водоспад Анхель

Найвищий водоспад світу Анхель названий на честь льотчика Джеймса Ейнджела (англ. Angel), який пролетів над водоспадом в 1933 році. Загальна висота 979 метрів (за іншими даними 1054 метра), висота безперервного вільного падіння 807 метрів

Де розташований водоспад Анхель?  Водоспад Анхель розташований на сході Венесуели, серед тропічних лісів національного парку Канайма. Вода падає з вершини Ауянтепуі, найбільшої з венесуельських тепуі — його назва в перекладі означає «гора диявола»

Кожну секунду водоспад пропускає через себе 300 кубометрів води, яку приносить річка Чурун ( «Грім»), що поповнюється тропічними зливами.

Висота падіння настільки велика, що вода не встигає досягти землі і в польоті розпорошується на дрібні частки, обволікаючи туманом зелене море джунглів. Води водоспаду обрушуються з висоти, майже рівній трьом Ейфелевим вежам.

Розташований в дикій малонаселеній місцевості Венесуели, водоспад Анхель довгий час був доступний лише для відчайдушних шукачів пригод. Але місцевим індіанцям племені він був здавна відомий під назвою Керепакупаі-Меру ( «Водоспад найглибшого місця»). Індіанці вірили, що на плато мешкає злий дух, який краде душі людей, і тому племена ніколи не піднімалися на вершину Ауян Тепуй.

У 1933 році американський пілот Джеймс Ейнджел пролітав над одним з найглухіших районів Гвіанського нагір’я. Жовто-оранжеві валуни і відкладення плато Ауян Тепуй блищали на сонці мов золоті. Льотчик вирішив знайти це золото. Через 4 роки він знову повернувся і спробував приземлитися на вершині водоспаду, але його спортивний літак «Фламінго» загруз колесами в грязі. Золотошукачу і його супутникам довелося спускатися пішки по схилах, які раніше вважалися неприступними. Повернення до цивілізації зайняло 11 днів. Ніякого золота не було, але льотчик виявив водоспад, що падає вниз по прямовисній скелі, і повідомив про своє відкриття Національному Географічному товариству США. Водоспад назвали на честь його «першовідкривача».

Сотні екскурсій в рік організовуються до водоспаду Анхель, причому через важкодоступність місця перевага віддається повітряним прогулянкам. До водоспаду можна дістатися і по річці: спочатку на каное до селища Канайма, а потім — пішки 2-3 км. До Канайма підвели грунтову дорогу, а поруч обладнали невеличкий аеродром, обслуговуючий туристів.

Цікаві факти про водоспад Анхель допоможуть доповнити ваше повідомлення.

Автор: J. G. (Джей Джи) У рубриці: Географія

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *