«Повість Крутих гір» Едгар По

«Повість Крутих гір» (англ. A Tale of the Ragged Mountains) — розповідь американського письменника Едгара Аллана По 1844 роки, частково заснований на його враження під час навчання в університеті Вірджинії.

Дія оповідання відбувається близько Шарлоттсвілль, і це єдиний випадок, коли По відправив героя в Вірджинію. Вперше «Повість» була опублікована в журналі (англ. «Godey’s Lady’s Book») і згодом увійшла до збірки оповідань По (англ. «Tales»), опублікована в 1845 році.

Головний герой оповідання — Огестес Бедло — молода людина, що страждає нервовими припадками. Прогулюючись серед пагорбів Вірджинії, він потрапляє в невідому долину з пальмами і гієнами, де бачить величезне східне місто. Спостерігаючи безлади на вулицях і бунт черні, Бедло бере участь у придушенні заколоту, але гине. Йому здається, що душа відділяється від тіла, і він повертається туди, звідки почалася його загадкова пригода. Відчувши себе самим собою, герой повертається до лікаря і розповідає про те, що трапилося. Доктор повідомляє Бедло, що зайнявся його лікуванням через його надзвичайну схожості з другом по імені Олдеб, який загинув при придушенні заколоту в Бенаресі при У. Гастінгсі, за 36 років до цього. Поки Бедло бродив у пагорбах, доктор якраз займався описом подій заколоту на папері. Якщо прочитати «Бедло» задом наперед, то вийде «Олдеб».

У «Повісті Крутих гір» на перший план висунуті наукові теорії часу По, що переплітаються з історією Британської імперії. Автор передбачив нинішній інтерес до психоактивних наркотиків, переселення душ і розвитку відносин «лікар-пацієнт».

Автор: J. G. (Джей Джи) У рубриці: світова література

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *