Представники мохоподібних

До мохоподібних належать понад 25 тисяч видів. В цій статті ми розглянемо які є представники відділу мохоподібних рослин.

Представники мохоподібних

Відділ Мохоподібні (Bryophyta)  відносяться до вищих спорових рослин, для яких характерне розділення тіла на органи.

Мохи це— найпримітивніші з вищих наземних рослин.

Мохи зустрічаються повсюдно (за винятком пустель), але переважно в областях з помірним і холод­ним кліматом: в густих лісах, на болотах, на корі дерев, на стінах і дахах дерев’яних споруд, у воді річок та озер, на скелях. Мохи здатні переносити сильні морози та сильну жару.

Відділ мохоподібних поділяють на три класи:

— антоцеротові,

— печіночники,

— листостеблові.

Клас Антоцеротові мохи

Це переважно рослини з пластинчастим розгалуженим таломом, недиференційованим на тканини. Клітини талому та спорогону антоцеротових здебільшого з пластинчастими хлоропластами та піреноїдами. Ризоїди гладкостінні. У порядку є дві родини, в Україні є представники лише однієї.

Представник класу Антоцеротові мохи — антоцерос.

Клас мохів Печіночники

До цього класу належать мохи, гаметофіти яких представлені сланевими (маршанцієві) і листостебловими (юнгерманієві) формами. Спорогонії складаються із стопи, ніжки і коробочки. У коробочці утворюються спори і особливі спірально потовщені клітини — елатери. Коробочка розтріскується поздовжніми щілинами на декілька стулок і з неї за допомогою елатер висипаються спори, які проростають в пластинчасту або кулясту протонему.

Представник мохів класу Печіночники — маршанція поліморфна (печіночник звичайний),  річчія сива, річчія водяна.

Клас Листостеблові, або справжні мохи

Гаметофіти листостеблових мохів — рослини, що мають розвинуті вегетативні органи: стебло з диференційованою анатомічною будовою, спірально розміщеними філоїдами та ризоїдами. Філоїди цілісні, часто з жилкою. Антеридії і архегонії розміщуються групами на верхівці стебла або гілок, що від нього відходять. Спорогон складається із стопи, ніжки і коробочки. У більшості видів коробочка відкривається кришечкою, всередині міститься колонка. Клас листостеблових мохів налічує близько 14 тис. видів і поділяється на три підкласи: сфагнові, андреєві і зелені. Водні і болотні види відомі серед сфагнових і зелених мохів.

Представник мохів класу Листостеблові — сфагновий мох, зозулин льон.

Тепер вам відомо які є мохоподібні рослини.

Автор: Alina У рубриці: Ботаніка

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *