Представники реалізму

Якщо Ви не знаєте що таке реалізм, та його представників, то, прочитавши дану статтю , Ви знайдете відповіді на всі свої запитання.

Представники реалізму

Реалізм – стиль та напрям в мистецтві та літературі, головною метою якого було відтворення всієї дійсності в реальних барвах, тобто не ідеалізувати. Реалізм – середня доба між романтизмом та символізмом.

Етимологія слова «реалізм» – від латинської мови «realis», що означає «дійсний», «суттєвий». Вперше застосував цей термін французький літературний критик Жюль Шанфльорі в середині 19 століття.

Особливості реалізму: раціоналізм, правдиве зображення дійсності, відповідність реальності, вільна побудова твору, перевага прозового твору над ліричним тощо.

Представники реалізму в українській літературі: Д. Левицький, Т.Г. Шевченко, М. Пимоненко, І.Нечуй-Левицький, П. Мирний, Б. Грінченко, І.Я. Франко.

Представники реалізму в світовій літературі: Оноре де Бальзак «Людська комедія» (Франція) – ; Чарльз Діккенс «Посмертні записки Піквікського клубу», Вільям Мейкпіс Теккерей «Записки Жовтоплюша», Шарлотта Бронте «Джейн Ейр» (Англія).

Основна відмінність реалізму від романтизму полягає в тому, що романтизм зосереджував увагу свою на духовному та внутрішньому світі людини, а реалізмі навпаки – зосереджують увагу на вплив соціально-історичних обставин на формування характеру людини. На заміну інтуїтивно-почуттєвого світосприйняття на першому місці в літературі реалізму стає пізнавально-аналітичне начало.

Оцініть статтю
Додати коментар