Причини далекозорості

Що таке далекозорість і які причини появи далекозорості?

Далекозорість ( гіперметропія ) — це вада зору, що виникає внаслідок послаблення оптичної системи ока, і проявляється у вигляді нездатності сфокусувати зір на прилеглому об’єкті. При цьому промінь світла який потрапляє після преломлення через лінзу ока (рогівку та кришталик) віртуально збирається за сітківкою (світлосприймаючий апарат ока), а на сітківці формується нечітке зображення. Далекозорість зазвичай розвивається після 40 років

Причини далекозорості

Існує дві причини (вроджена та набута) того, що світловий промінь при гіперметропії проскакує сітківку і фокусується занадто далеко:

  • недостатня переломлююча здатність оптичних середовищ ока
  • вкорочене очне яблуко.

Не виключено і поєднання двох цих причин.

Укорочене очне яблуко — один з варіантів норми у маленьких дітей (які в більшості випадків просто «переростають» період поганого зору), а також спостерігається у зрілих і літніх людей, через фізіологічні вікові зміни. Далекозорість, причиною якої коротка поздовжня вісь ока, зазвичай має спадковий характер передачі від батьків дітям.

Після сорока -сорока п’яти років з причини вікових змін в організмі у багатьох людей починає значно погіршуватися переломлююча здатність кришталика. В результаті наступає так звана «стареча далекозорість».

Іноді причиною далекозорості стає слабкість м’язів, які прикріпляються до кришталика, вроджені вади розвитку ока і деякі інші фактори.

Автор: J. G. (Джей Джи) У рубриці: Д

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *