«Пригоди Цибуліно» переказ

«Пригоди Цибуліно» стислий переказ нагадає лише про головні події в казці Дж. Родарі, тому варто прочитати твір повністю, або ознайомитися з детальним переказом «Пригоди Цибуліно».

«Пригоди Цибуліно» переказ

Добродушний і безпосередній хлопчина-цибулька Цибуліно, мешкає в лимонному царстві, живучи в злиднях зі своїми батьками «в дерев’яній халупі». Одного разу батько Цибуліно настає на ногу грубому і жорстокому принцу Лимону. За цей вчинок, здійснений без будь-якого злого умислу, його батька саджають у в’язницю на багато років, кількість яких перевищує життя бідного батька Цибуліно.

Відправившись в подорож по країні, юний Цибуліно мужньо бореться з несправедливими гнобителями народу. На його шляху зустрічаються страшні злидні і повне безправ’я. Кум Гарбуз бажаючи обзавестися власним будиночком, вирішує менше їсти і більше працювати. Побудувати власний будинок йому вдається лише до старості. Будинок вийшов маленьким, жити в ньому можна було тільки сидячи. Кум Чорниця теж бідує, володіючи майном, що складається з однієї половинки ножиць, старої бритви, голки з ниткою і маленької скоринки сиру.

Для забезпечення продовольством барона Апельсина, селяни щодня направляли обози з різними продуктами в замок графині Вишні. Залишаючись без продуктів, селяни повинні були платити за повітря, що належало цій графині. Ця ненаситна натура вимагала, щоб суд затвердив стягування плати за опади, що посилаються небом.

Сміливий Цибуліно зі своїми друзями встають на боротьбу з несправедливістю, а саме, з ненависним і злим кавалером Помідором, ненаситним бароном Апельсин, жадібним принцом Лимоном і тими, хто привів народ до злиднів. Славні герої перемагають. Тепер на вежі замку розвивається прапор Свободи, який повісив туди Цибуліно. Колишні господарі залишають свої володіння. Замок перетворюється в палац для дітей, з кімнатою для малювання, ляльковим театром, кінозалом, залами для різних ігор, і звичайно, школою.

В кінці казки Джанні Родарі висловив свою думку про те, що на білому світі залишається ще багато власників, схожих на злобного і жодного принца Лимона і сеньйора Помідора. Але прийде час, і вони обов’язково будуть змушені покинути їх і віддати свої сади і парки простим дітям.

Автор: J. G. (Джей Джи) У рубриці: світова література

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *