Пристосування птахів до польоту

Які особливості будови птахів пов’язані з польотом існують, Ви дізнаєтеся з цієї статті.

Пристосування птахів до польоту

Напевно, кожен з нас замислювався, чому птахам дана можливість підкорювати небесні простори. Може бути, це якісь особливості зовнішньої будови птахів підтверджують їх здатність до польоту? Або ж є деякі особливості внутрішньої будови птахів пов’язані з польотом? Відповідь на ці два питання один — так, будова тіла і скелета прямо пов’язана із здатністю літати.

Які особливості будови птахів дозволяють їм літати?

1. Головні особливості зовнішньої будови птахів пов’язані з польотом — це, звичайно, що форма тулуба, перетворені передні кінцівки в орган польоту (крила) і специфічна будова задніх кінцівок, які служать не тільки опорою для тулуба, але і для пересування.

2. Позбавлена ​​залоз, суха і тонка шкіра. Вона має пір’я, яке забезпечує можливість літати і зберігає тепло.

3. Міцні і тонкі кістки скелета, які полегшують масу тіла завдяки наявності повітряних порожнин.

4. Сильно диференційована м’язова система. Найбільші м’язи — це грудні, що відповідають за опускання крил. Досить розвинені шийні, підключичні, підшкірні, міжреберні і м’язи лап. Завдяки цьому багато видів птахів здатні здійснювати тривалі перельоти.

5. Специфічна будова системи травлення. Швидке розщеплення великих обсягів їжі дозволяє полегшувати масу травного тракту, що важливо для польотів.

6. Легкі-органи дихання. У літаючих подвійне дихання: в легенях газообмін здійснюється і при вдиху, і при видиху, під час потрапляння в легені атмосферного повітря, що виходить з повітряних мішків. Завдяки цьому під час польоту птах не задихається.

7. Відсутній сечовий міхур для полегшення маси тіла.

Сподіваємося, що з цієї статті Ви дізналися, якими особливостями будови тіла володіють птахи.

Автор: J. G. (Джей Джи) У рубриці: Зоологія

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *