«Прощання з Матьорою» Распутін скорочено

«Прощання з Матьорою» Распутін скорочено читати украънською Ви можете за 5 хвилин.

«Прощання з Матьорою» скорочено

Дія книги відбувається в 1960-х роках в селі Матьора, що розташоване посередині річки Ангари. У зв’язку з будівництвом Братської ГЕС село маэ бути затоплено, а жителі переселені.

Багато людей не хочуть залишати Матьори, де провели все своє життя. Це переважно люди похилого віку, які сприймають згоду на затоплення села як зраду предкам, похованим у рідній землі. Головна героїня, Дар’я Пинигина, білить свою хату, яку через кілька днів спалить санітарна бригада, і не погоджується, щоб син перевіз її в місто. Старенька не знає, що буде робити після загибелі села, боїться змін. В аналогічній ситуації перебувають інші люди похилого віку, які вже не в змозі звикнути до міського життя. Сусід Дар’ї, Єгор, незабаром після від’їзду в місто вмирає, а його дружина, Настасья, повертається в Матьору.

Набагато легше переносить прощання з рідною землею молодь — онук Дарини — Андрій, чи її сусідка — Клавка. Молоде покоління вірить, що в місті знайде краще життя, не цінує рідного села.

Книга говорить про боротьбу старого і нового життя, традицій і сучасної техніки. Старе життя символізує фантастичний персонаж — Господар Острова, «маленький, трохи більше кішки, ні на якого іншого звіра не схожий звірок», дух, який охороняє село і гине разом з ним, а також царське листяне, могутнє дерево, яке санітари-палії так і не змогли ні звалити, ні спалити.

Головні герої

Дар’я Пинигина
Андрій Пинигин
Богодул
Воронцов
Єгор Карпов
Катерина
Колька
Листвень
Матера
Настасья Карпова
Павел Пинигин
Петруха
Сіма
Соня Пинигина
Господар острова

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *