Просвітництво: хронологічні межі, провідна ідея

просвітництво 9клас

Якою була провідна ідея епохи Просвітництва, та коли ця течія зародилася ви дізнаєтесь, прочитавши цю статтю.

Хронологічні межі епохи Просвітництва

1689 — 1795 рр. — епоха Просвітництва. (XVІII століття)

Батьківщиною Просвітництва вважається Англія.

Яка ідея є однією із провідних ідей Просвітництва?

Однією з провідних ідей Просвітництва є ідея залежності суспільного прогресу від поширення освіти (культ розуму).

Просвітники були переконані в тому, що, раціонально змінюючи, вдосконалюючи суспільні форми життя, можна змінити на краще кожну людину. З іншого боку, людина, яка має розум, здатна до морального вдосконалення, а освіта та виховання кожної людини покращить суспільство в цілому.

Найвідоміші просвітителіДідро, Вольтер, Гете, Руссо

ідеї просвітництва

Зазвичай вважається, що епоха Просвітництва розпочалася в другій половині XVII століття й тривала до Великої французької революції. Їй передувала наукова революція першої половини XVII століття. Галілео Галілей заклав основи наукового методу у вивченні явищ природи, винаходи телескопа та мікроскопа сприяли встановленню геліоцентризму й першому спостереженню мікроорганізмів. Швидкий розвиток фізики й математики увінчався публікацією в 1687 «Математичних начал натуральної філософії» Ісаака Ньютона – фундаментальної праці, що заклала основи класичної механіки й математичного аналізу. Наукові відкриття сприяли розкріпаченню мислення в інших областях.

Велика французька революція ознаменувала кінець сподіванням на перебудову суспільства на розумних засадах, однак ідеї епохи Просвітництва вплинули на формулювання важливих документів епохи: Декларації прав людини і громадянина, Декларації незалежності, Конституції США, польської Конституції 3 травня 1791.

Просвітництво зародилося практично одночасно в країнах Західної Європи, але швидко поширилося у всій Європі, включно з Річчю Посполитою і Російською імперією. Велику роль в його становленні відіграв швидкий розвиток природознавства та книгодрукування.

Оцініть статтю
Додати коментар