Ракоподібні: цікаві факти

Цікаві факти про ракоподібних допоможуть розширити ваші знання про цю групу тварин.

Клас Ракоподібні: цікаві факти

Ракоподібні — велика група членистоногих (краби, омари, рак широкопалий, креветки і криль, та ін.

1. В даний час відомо більше 73000 видів ракоподібних.

2. Багато ракоподібних вживаються людиною в їжу, особливо велике споживання креветок. Такі ракоподібні, як веслоногі рачки і криль, можливо, володіють найбільшою біомасою серед всіх тварин на планеті. Вони є найважливішою ланкою харчових ланцюгів.

3. Найдрібнішою серед ракоподібних вважається водяна блоха з роду Alonella розміром менше 0,25 мм у довжину. Вона мешкає у водах Великобританії.

4. Довгожитель серед ракоподібних — американський омар (Homarus americanus) Найбільші представники цього виду живуть до 50 років.

5. До середини 19 століття омари вважалися їжею американських бідняків, використовувалися як добриво і приманка для риби. Але потім інтерес гурманів до цих ракоподібних став швидко зростати, і тепер омари — визнаний делікатес. Цікаво те, що смачніші омари з м’яким панциром коштують дешевше особин з жорстким панциром, м’ясо яких вже не таке ніжне. Це пов’язано з тим, що м’якотілих омарів можна перевозити на великі відстані, а покуштувати можна тільки в районах безпосереднього вилову.

6. Найбільшим з усіх ракоподібних (але не найважчим за вагою) вважається «гігантський морський павук» (Macrocheira kaempfen), якого називають «крабом на ходулях». Він зустрічається в глибоководних місцях на південно-східному узбережжі Японії. Дорослі представники цього виду зазвичай мають розміри 254 на 305 мм, а розмах їх клешнів коливається від 2,43 до 2,74 м. Однак були, що не підтвердилися дані про розмах клешнів до 5,79 м. Один з представників важив 18,6 кг, а розмах його клешнів дорівнював 3,69 м.

7. Найбільша креветка у світі — чорна тигрова. Представники цього виду досягають 36 сантиметрів в довжину і ваги 650 грамів! Як правило, самки важать більше, ніж самці.

8. Висушені яйця (ікра) морської креветки можуть зберігатися роками, але як тільки потрапляють у воду, «вилуплюються» через кілька годин.

9. Краби дуже агресивні по відношенню один до одного. Самці часто б’ються за право володіти самкою. Здатними до розмноження краби стають у віці 8-10 років.

10. Зуби краба знаходяться в шлунку. Якщо краб позбудеться клешні, то він здатний відростити нову. Правда вона буде дрібнішою за розміром і не буде такою ж красивою як перша.

Якщо ви знаєте цікаві відомості про ракоподібних пропонуємо розширити збірку цікавинок через коментарі)

Коментарі:
  1. 8 месяцев ago
  2. 8 месяцев ago
  3. 7 месяцев ago

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *