«Ранок в сосновому лісі» опис картини

«Ранок у сосновому лісі» — найвідоміша картина видатного російського пейзажиста І. І. Шишкіна.

«Ранок у сосновому лісі» опис картини

Перед нами сосновий ліс, який починає пробуджуватися рано вранці. Сонце тільки-тільки сходить. Його ніжні промені вже позолотили верхівки величезних дерев і проникли вглиб хащі, але над глибоким яром ще не розсіявся вологий туман.

Прокинулися мешканці хащі — три ведмежати і ведмедиця. Схоже, малюки ситі і задоволені. Вони безтурботно і незграбно возяться на зламаному стовбурі впавшої сосни, вивернутої з коренем, після бурі в лісі.  Падаючи, дерево вдарилося об потемнілий від часу корч і тріснуло навпіл. Тепер верхівка лежить на землі, а стовбур з розчепіреними в різні сторони коренями дивиться, як розгойдуються в небі зелені гілки сосен.

Дивлячись на картину, ми немов опиняємося зануреними в атмосферу лісового ранку, чуємо голоси птахів і рев ведмежат, вдихаємо аромат соснової кори і хвої. Колорит заднього плану полотна — прозорий, невизначений, а переднього — глибокий, барвистий. У картині, яка заслужено вважається для багатьох поколінь людей зразком пейзажу, повною мірою передано захоплення художника красою і багатством первозданної природи.

І все це завдяки чарівній кисті і величезному таланту дивного художника І. І. Шишкіна.

Автор: J. G. (Джей Джи) У рубриці: Мистецтво, Ш

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *