Редька: хімічний склад, калорійність, корисні властивості

Поради

Редька – однорічна або дворічна трав’яниста рослина, вид роду Редьки сімейство Капустяні. Плід редьки залежно від сорту може мати круглу, овальну або довгасту форму. Колір шкірки – від чорного і сірого до білого, рожевого, зеленого, фіолетового. У їжу вживають як коренеплоди, так і молоде листя редьки, додаючи її в різні салати і супи. Коренеплоди редьки вживають в сирому, вареному і смаженому вигляді, додають у салати, закуски, окрошку, борщ, супи, різні м’ясні та овочеві страви.

Редька хімічний склад

У таблиці наведені значення ( поживні речовини, вітаміни, мікроелементи) з розрахунку на 100 грамів продукту .

Харчова цінність редьки 
Редька калорійність 34.5 кКал
Вуглеводи 6.7 гр
Жири 0.2 гр
Білки 1.9 гр
Вода 88.0 гр
Моно – і дисахариди 6.4 гр
Крохмаль 0.3 гр
Харчові волокна 2.1 гр
Органічні кислоти 0.1 гр
Зола 1.0 гр
Редька вітаміни
Вітамін А 0.02 мг
Вітамін B1 0.03 мг
Вітамін В2 0.03 мг
Вітамін В3 0.2 мг
Вітамін В6 0.06 мг
Вітамін C 29.0 мг
Вітамін PP 0.3 мг
Редька Макроелементи / Мікроелементи
Залізо 1.2 мг
Калій 357.0 мг
Кальцій 35.0 мг
Магній 22.0 мг
Натрій 13.0 мг
Фосфор 26.0 мг

Редька корисні властивості для організму людини

Всі види редьки містять фітонциди, завдяки яким редька має такий специфічний смак, і саме вони і захищають нас від вірусів. Чим гостріше смак, тим більше фітонцидів. Так що особливо корисно їсти гостру редьку і тоді, коли починаються епідемії грипу, і в холодну пору року – для підтримки життєвих сил організму на потрібному рівні.

Чим корисна редька ще?

Біла редька застосовується для збудження апетиту і поліпшення роботи травної системи.

Редька корисна при кашлі, запорах, диспепсії, артриті, каменях у нирках, жовчнокам’яної хвороби та цукровому діабеті.

Вона також стимулює виділення шлункового соку, має сечогінну і жовчогінну властивостями і є відмінною профілактикою атеросклерозу, оскільки сприяє виведенню «поганого» холестерину.

Сік з редьки нормалізує травлення і обмін речовин, має сечогінну, жовчогінну, ранозагоювальну, бактерицидну дію. Його рекомендують при аритмії, анемії, невралгії, гастриті зі зниженою секрецією, захворюваннях печінки і жовчного міхура, а також для профілактики жовчнокам’яної хвороби.

При подагрі і радикуліті добре допомагають компреси на основі редьки, а її сік втирають для очищення шкіри обличчя та боротьби з облисінням. Настоянку редьки на горілці використовують для видалення веснянок і пігментних плям.

Лікування редькою

Свіжий сік редьки пити при бронхітах, кашлі, захворюваннях печінки, атеросклерозі, сечокам’яній хворобі (по 1 ст. ложці 3 рази на день).

При простудних захворюваннях приймати сік з медом: вирізати заглиблення в редьці, наповнити медом і накрити зверху шматочком редьки, настояти 4 години в теплому місці, отриманий сік злити. Приймати по 1 ст. ложці, дітям – по 1 ч. ложці 3 рази на день.

Як відхаркувальний засіб – сік чорної редьки з медом, чистий сік – для лікування ішіасу, міозиту, невралгії міжреберної. Свіжий сік втирати в шкіру по ходу нерва.

Користь редьки застосовується в народній медицині для лікування радикуліту. Прикладати терту редьку або компреси з соку.

Допомагає редька дітям при кашлі і виліковує в короткий термін. Для цього необхідно нарізати сиру редьку тонкими скибочками (6-8 шт.), посипати кожну скибочку цукровим піском. Солодкий сік, що вийшов, приймати по 1 ст. ложці щогодини.

Для стимуляції секреції жовчі і шлункового соку пити свіжовичавлений сік по 1 ст. ложці за 15 хв до їди.

Редьку використовують для холодних інгаляцій. Коренеплід редьки натерти і помістити в банку, щільно закривши її. Через півгодини почати лікування, для цього: зробити 5-6 вдихів над посудиною з деякою затримкою на вдиху. Повторювати процедуру 6-8 разів на день.

Коренеплоди редьки є незамінним засобом для профілактики і лікування редькою атеросклерозу судин серця і головного мозку. При лікуванні сік редьки рекомендується комбінувати з соком яблук.

Сік редьки з соком моркви і буряка – хороший засіб при лікуванні недокрів’я. Для цього сирі коренеплоди редьки натерти на дрібній тертці, змішати в рівних кількостях, віджати сік, злити в глиняну ємність і на 2-3 години поставити в попередньо протоплену піч або духовку. Приймати по 1 ст. ложці 3 рази на день за 15-20 хв до їди. Курс лікування – 2-3 місяці.

Редька протипоказання

До основних протипоказань при вживанні редьки відносять :

подагра
запальні процеси в травній системі ( гастрити і ентероколіти з підвищеною секреторною функцією, виразка шлунка та дванадцятипалої кишки та інші захворювання)
деякі захворювання серця, печінки, нирок і підшлункової залози.

Оцініть статтю
Додати коментар