Редьярд Кіплінг цікаві факти

Редьярд Кіплінг цікаві факти з життя та творчості відомого письменника Ви дізнаєтеся в цій статті.

Джозеф Редьярд Кіплінг цікаві факти

Кіплінг народився 30 грудня 1865 Бомбеї, в Британської Індії. Але у віці 6 років батьки відправили його з сестрою на навчання до Англії. Про ці роки у Кіплінга залишилося безліч негативних спогадів, так як господиня приватного пансіонату, мадам Роза, часто застосовувала до дітей фізичні покарання, через що Джозеф Редьярд страждав безсонням до кінця життя. Пізніше письменник говорив, що із задоволенням би спалив будинок Холлоуей (господарів пансіону) і посипав попелище сіллю.

Своє ім’я Редьярд Кіплінг отримав, як вважають, на честь англійського озера Редьярд, де познайомилися його батьки.

Кіплінг першим з англійців отримав Нобелівську премію з літератури в 1907 році. До речі, він став і наймолодшим здобувачем цієї нагороди.

Редьярд Кіплінг міг писати свої твори тільки чорними чорнилами.

У нього була особиста неприязнь до нацистів через те, що вони вкрали свою символіку у древніх народів. Мало хто знає, але на багатьох книгах Редьярда Кіпліга, які були опубліковані до 1935 року, обкладинку прикрашала свастика — символ удачі в Індії.

В останні роки життя Редьярд Кіплінг жив настільки усамітнено, що в одній з газет з’явилося повідомлення про його смерть. На це письменник відповів негайно: «Тільки що дізнався, що я мертвий, — написав у відповідь Кіплінг. — Будь ласка, не забудьте видалити мене зі списку ваших передплатників ».

Тільки один з його романів, «Кім», вважається визнаним літературним шедевром.

Редьярд і його дружина Кароліна в Першу світову війну працювали в Червоному хресті. Війна забрала в Кіплінга сина, тому після її закінчення Кіплінг присвячує себе роботі в Комісії з військових поховань.

Автор: J. G. (Джей Джи) У рубриці: Цікаві факти про відомих людей

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *