Рембрандт Цікаві Факти про Художника

рембрандт цікаві факти Цікаві факти про відомих людей

Рембрандт цікаві факти з життя голландського художника розкажуть про його захоплення, хобі, творчість, дитинство, навчання та особисте життя.

Цікаві факти про Рембрандта

1. Повне ім’я  художника — Рембрандт Гарменсзон ван Рейн — вимагає невеликого розбору. Harmenszoon означає, що його батька звали Гармен, а ван Рейн посилається на те, де жила його родина, біля річки Рейн. Отже, його повне ім’я означає Рембрант, син Гармена, з Рейну. Невідомо чому він додав букву «d» до свого підпису, змінивши її з Рембранта на Рембрандта в 1633 році.

2. Рембрандт Харменс ван Рейн народився в родині заможного власника млина. Він був дев’ятою дитиною заможного мірошника та доньки пекаря.

3. Він вступив до Лейденського університету у віці 14 років
У 14 років Рембрандт почав навчатися у знаменитому Лейденському університеті в Голландії. Для сина мірошника тоді це було значним досягненням. Однак академічне життя його не влаштовувало, тому через кілька місяців він залишив навчання в університеті, щоб почати навчання як художник.

4. Успіх художнику принесла картина «Урок анатомії доктора Тюльпа», написана в 1632 році.

5. На хвилі успіху Рембрандт в 1634 році одружився з дочкою бургомістра Лаувердена Саскії ван Ейленбюрх. Вигідний шлюб дозволив художнику увійти в кола вищого суспільства. На Рембрандта просто посипалися замовлення. Сама Саскія також часто позувала чоловікові для багатьох картин.

6. Щоб отримати більше грошей за свої картини художник ішов на різні хитрощі. Вдалою вигадкою були фальшиві похорони. Дружина і Тітус оголосили сусідам, що великий майстер помер. Сам він в цей час виїхав до Антверпен. Провели, як годиться, похорони і навіть опустили в землю порожню труну. Не минуло й години, як в будинок Рембрандта хлинули покупці. Через місяць, коли він повернувся, за картини вдалося отримати чималу суму – тисячі півтори або дві гульденів.

7. Троє дітей Рембрандта померли дуже маленькими. У 1641 році народилася четверта дитина, син Корнеліус. Через рік в тридцятирічному віці померла Саскія.

рембрандт біографія8. Саскія залишила чоловікові все своє майно, але з однією умовою – доходи від маєтку він буде отримувати тільки до тих пір, поки не одружиться. Рембрандт так і не одружився, але це не завадило йому заводити коханок, однією з яких стала 20-річна няня маленького Титуса.

9. Рембрандт писав в досить оригінальній манері, починаючи з заднього плану. Більшість художників спочатку працюють над переднім планом або охоплюють все полотно цілком.

10. Однією з ранніх інновацій Рембрандта стало нанесення царапин гострим кінцем рукоятки кисті по просохлій фарбі. Такий прийом використовувався в основному в портретах при роботі над волоссям.

11. Він дуже любив собак і зобразив їх на багатьох своїх картинах.

12. За все життя Рембрандт написав 600 картин, 300 гравюр і близько двох тисяч малюнків. Рембрандт також створив понад 90 автопортретів, але він також любив вставляти себе в інші свої картини. Він зображував своє обличчя у натовпі людей на кількох своїх творах.

13. Хоча Рембрандт отримав пристойну спадщину і постійно писав портрети заможних людей, художник став банкрутом. Справа в тому, що він постійно скуповував і колекціонував усілякі предмети старовини, реквізит і зброю, які використовувалися на його картинах.

Рембрандт офіційно оформив банкрутство і це допомогло йому уникнути тюремного терміну. Усі його речі, включаючи вражаючу колекцію картин, були розпродані. А він з сином був змушений переїхати в бідний район.

14. Останнім сильним ударом для живописця стала смерть 27-річного сина. До самого художника смерть прийшла через рік.

15. Рембрандт помер у 1669 році у віці 63 років. Оскільки він втратив більшу частину свого стану, йому влаштували похорон, звичний для бідних. Похований він був у невідомій могилі, що належала церкві, попри його атеїзм. Пізніше його останки були викопані та знищені, бо саме так робили з останками бідняків.

Сподіваємося, Ви дізналися щось цікаве про Рембрандта ван Рейна з цієї статті.

Оцініть статтю
Додати коментар