«Рейґетська загадка» скорочено

«Рейґетська загадка» — детективна розповідь Артура Конана Дойля.

«Рейґетська загадка» короткий зміст

Події відбуваються в квітні 1887. Доктор Ватсон відправляється з Шерлоком Холмсом в будинок свого друга — полковника Хейтера, що знаходиться біля містечка Рейгет в графстві Суррей, щоб Шерлок зміг відпочити там після напруженої справи у Франції.

В одному з сусідніх будинків відбувається крадіжка із зломом, під час якої були викрадені непов’язані між собою, та зовсім не цінні речі. Також вбито кучера Вільяма Кіруона, в руці якого знайдено обірвана аркуш паперу. З першого погляду на нього у Холмса з’являється блиск в очах: на його думку це цікава справа. Із записки детектив робить висновок, що вона написана двома чоловіками, пов’язаних між собою, а також те, що один молодший, інший старший. Також час, зазначений у ній збігається з часом вбивства кучера.

Холмс проводить розслідування. Син господаря будинку Алек Каннінгем розповідає, що бачив вбивцю, який після скоєння злочину втік. Батько ж твердить, що у цей час курив у себе в кімнаті. Холмс майже миттєво доходить висновку, що обидва брешуть, бо він не знайшов ані слідів злочинця на дорозі, куди за словами молодшого Каннінгема той втік, ані слідів пороху, які б мали залишитися на тілі вбитого, бо за словами того ж Алека вбивця стріляв в упор. Хитрощами отримує зразок почерку старшого Каннінгема. Увійшовши до будинку, детектив скидує графин з апельсинами, звертаючи це на Вотсона. Поки всі збирають фрукти, Холмс проник до кімнати господаря будинку і з кишені дістає інший клаптик записки. Алек помічає це і почав душити детектива, а батько почав скручувати йому руки. Місцевий поліцейський Форестер арештовує їх обох, Холмс повідомляє, щоб перед ним убивці Вільяма Кіруона.

Шерлок Холмс робить висновок, що діячі першого незрозумілого пограбування — Каннінгеми, які шукали документи, щоб довести свої права на землю. Щоб це не виглядало просто як переполох у кімнаті, батько й син намагаються зробити з його крадіжку. Кучер Вільямс дізнався про це і почав шантажувати господарів, не знаючи як сумно для нього це може закінчитися.

Автор: J. G. (Джей Джи) У рубриці: світова література

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *