Риба-клоун цікаві факти

Риба клоун цікаві факти для дітей та дорослих допоможуть підготувати повідомлення чи розповідь про рибу-клоун.

Цікаві факти про рибу-клоун

Риби-клоуни – морські види риб з яскраво-оранжевим забарвленням з чорними та білими смугами. Свою назву отримали саме із-за зовнішності.

Всі риби-клоуни народжуються самцями, і лише деякі з них стають самками, здатними до репродукції. Після того як самка помирає, самець змінює стать і стає самкою.

Найхоробріші серед риб-клоунів – самки, вони більші за розміром. Самці як правило нездатні захищатися, тобто у них панує матріархат.

Риби-клоуни протягом всього життя живуть парою. Пара яро захищає своє «житло» від ворогів та супротивників.

Живуть вони в Тихому та Індійському океанах. В природних умовах живляться різними видами зоопланктону та водоростей, які пропливають за течією.

У природному середовищі риба клоун живе близько 10 років, в акваріумах в два рази довше.

Риби виділяють особливий слиз, що здатен набувати деяких властивостей тканин актиній, і таким чином приховують від них свою присутність, перетворюючись в невидимок.

У риб-клоунів немає природного імунітету до опіків жалкими клітинами актиній. Вони набувають його при досить обережному терті об актинію, коли особливий захисний слиз риб сприймає деякі хімічні речовини щупалець. В результаті актинія не відчуває присутності хижака і її жалкі клітини — нематоцисти нейтралізуються.

Отримавши надійний захист від хижаків, риба-клоун чистить свого «захисника», відкушуючи хворі або відмерлі щупальці, вентилює воду та виносить непереварені залишки їжі.

Рибки, неначе приманка, приваблюють до актинії інших істот, яких та убиває та поїдає, тобто клоуни збільшують приток води, внаслідок чого до актиній потрапляє більше їжі.

Автор: J. G. (Джей Джи) У рубриці: Цікаві факти про тварин

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *