Річард Ніксон цікаві факти

Річард Ніксон цікаві факти життя і біографії 37 президента США Ви дізнаєтеся в цій статті.

Річард Ніксон цікаві факти

Річард Мілхауз Ніксон (9 січня 1913 — 22 квітень 1994) став єдиним президентом в історії Сполучених Штатів Америки, який пішов у відставку до закінчення терміну.

Річард Ніксон був названий на честь Річарда Левове Серце, а четверо його братів також отримали імена на честь англійських королів.

Сім’я Ніксоныв бідувала. Батьки намагалися займатися фермерством, але з цього нічого доброго не вийшло.

Після закінчення школи йому запропонували навчання в Гарварді, але у родини не вистачило грошей на його поїздку і проживання там

Під час правління Ніксона американські астронавти висадилися на Місяць. Річард Ніксон також став першою людиною, яка зателефонувала з Землі на Місяць. 21 липня 1969 року він зателефонував екіпажу «Аполлон-11».

Ніксон в 1969 році своєрідним способом почав боротьбу з організованою злочинністю, скасувавши оббіг купюр великого номіналу.

Любив їсти сир з кетчупом. А улюбленим напоєм американського президента був сухий мартіні.

На всіляких політичних зустрічах Ніксон в якості сувеніра дарував м’ячики для гольфу зі своїм автографом.

Річард Ніксон поклав початок безпрецедентній централізації влади в США. Він реорганізував адміністративно-бюджетне управління і таким чином практично скасував повноваження кабінету міністрів, як відзначали критики.

Після Франкліна Рузвельта Ніксон став другим президентом США, який відвідав СРСР. Під час одного з візитів Ніксон подарував Леоніду Брежнєву американський електронний годинник. Після цього Брежнєв відразу ж доручив виготовити такий годинник і в СРСР.

Річард Ніксон дуже любив подорожувати. Він увійшов в історію як єдиний президент, який відвідав усі 50 штатів.

Ніксон пішов у відставку після Уотергейтського скандалу, коли в 1972 році в комплексі «Уотергейт» у Вашингтоні було затримано 5 осіб, які налаштовують шпигунську апаратуру, що стежила за штабом демократів. Судові розгляди тривали до 1974 року, коли були оприлюднені касети із записами розмови Ніксона, на яких він обговорював, як перешкоджати розслідуванню уотергейтської історії за допомогою ФБР і ЦРУ. Після цього президент позбувся всіх союзників і був змушений подати у відставку.

Після відставки і заборони займатися адвокатською діяльністю він присвятив себе написанню мемуарів, книг з міжнародних відносин, поїздкам за кордон. Помер Річард Р. Ніксон в Нью-Йорку 22 квітня 1994 року, у віці 81 року. На похоронах були присутні тодішній президент Клінтон і всі екс-президенти США, але похований він був без державних почестей.

Особисте життя Ніксона

Річард Ніксон був одружений один раз. Свою дружину — вчительку Тельму Пет Райан — він дуже довго завойовував. Наполегливі залицяння принесли плоди, і в 1940-му році відбулося весілля. Подружжя подарувало життя двом дочкам. Пет виявилася відданою дружиною. Ціною власного здоров’я вона витягувала Ніксона з безодні безумства, в яку він потрапив після скандалу і відставки. Виходжуючи чоловіка, просиджуючи над ним вдень і вночі, Пет заробила в результаті параліч лівої сторони тіла. Вона померла в 1993-му році від раку легенів. А її чоловік пішов на той світ рівно 11 місяців по тому — 22 квітня 1994 року.

Автор: J. G. (Джей Джи) У рубриці: Цікаві факти про відомих людей

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *