«Рікі-Тікі-Таві» скорочено

«Рікі-Тікі-Таві» скорочено читати українською Ви можете

«Рікі-Тікі-Таві» скорочено

Маленький мангуст жив зі своїми батьками в лісах Індії. Одного разу пройшла сильна злива, і його змило в канаву сильним потоком води. Він мало не загинув. Врятували його люди. Вони побачили потопаючого мангуста і дістали його з канави. Це була сім’я — тато, мама і син. Спочатку вони подумали, що мангуст загинув, але він відкрив очі. Мати віднесла тварину в будинок, щоб вона обсохла. Мангуста нагодували і назвали Рікі-Тікі-Таві.

Ріккі сподобалося в будинку, він став ретельно все оглядати і навіть забруднив мордочку в чорнилі, але його не сварили за це. Подружився маленький пустун з Тедді. Він навіть спав з хлопчиком в одному ліжку.

Ріккі досліджує будинок і сад, знайомиться з його мешканцями: птахом-кравцем Дарсі і його дружиною, мускусним щуром Чучундра — і дізнається про кобр Нага і Нагайну.

Дарсі і його дружина розповіли Ріккі сумну історію. Нещодавно пташеня пари випало з гнізда, і його проковтнув жорстокий Наг. Мангуст тоді ще не знав, що це великий змій. Пара кобр жила в гнізді під підлогою і представляла собою велику небезпеку для людей. У цей день відбулася перша зустріч маленького звірка з жорстокими плазунами. Тоді змії самі поповз від нього. Під час наступної зустрічі зі смертоносною парою вже діяв рішучіше маленький Рікі-Тікі-Таві.

Ріккі побіг до Чучундри (мускусного щура, яка всього боялася, але багато знала), щоб розпитати її про Кобру. Розмовляючи з нею, він почув розмову Нага і його дружини Нагайни. Вони розробляли підступний план. Нагайна сказала чоловікові, що він повинен вжалити людину, коли той піде вмиватися. Підступна кобра пояснила, для чого це потрібно. Адже у пари на динній грядці заховані яйця, з яких зовсім скоро повинні вилупитися дитинчата. Якщо Наг і Нагайна знищать людей, то стануть господарями будинку, і тоді звідти піде мангуст, який становить небезпеку для їхніх дітей. Наг погодився і поповз ховатися в глечик, щоб на ранок вжалити батька родини. Пішов за ним і Рікі-Тікі-Таві.

Мангуст приловчився і вп’явся своїми гострими зубами змії в шию. Наг почав вертіти нею. Але мертва хватка Ріккі не слабшала. Мангуст почав вибиватися з сил, але тут пролунав постріл. Це прийшов на допомогу батько Теддді. Він, його дружина Еліс і син Тедді були дуже вдячні маленькому рятівникові. На наступний ранок він продовжив свої подвиги.

Ріккі підмовив птахів, щоб вони прикинулися пораненими перед Негайно. Тоді вона буде їх переслідувати і приповзе в потрібне місце, щоб мангуст вступив з нею в сутичку. Але все пішло не за планом. Спочатку дружина птиці Дарсі, прикинувшись пораненою, заманила Нагайну йти за собою. Але потім та поповзла до веранди, де снідала сім’я, і ​​зібралася вкусити Тедді. Тим часом на динній грядці Рікі-Тікі-Таві вже передушив майже всіх зміїних зародків.

Взявши в зуби останнє яйце, мангуст прибіг до Нагайна і тим відвернув її увагу від хлопчика. Змія просила звірка віддати їй яйце. Але Ріккі напав на неї і переміг в рішучому бою. Так хоробрий мангуст врятував людей і тварин від небезпечних кобр.

Автор: J. G. (Джей Джи) У рубриці: світова література

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *