Різниться між англійська мова британська та англійська мова американська

Чому трапляється так , що в одній англомовній книзі слово написано певним чином , тоді як в іншій книзі вже по-іншому? Як розібратися в цьому людині, що вивчає англійську мову ? Потрібно лише пам’ятати про те , що британська англійська відрізняється від американської англійської , хоча це одна і та сама мова .

Британська англійська є класичною англійською , тою, що ми вчили в школі . Саме вона стала матір’ю американської англійської , яка є діалектом , що розвинула свої особливості. Відмінності британської англійської та її американського варіанта обумовлені тим , що англійці , освоюючи новий континент , відкривали нові феномени , такі як досі невідомі зразки флори і представники фауни , яким потрібно було давати імена . Контакти вихідців зі Старого Світу з місцевим населенням також змінювали англійську мову. До того ж , освоювали новий материк в основному люди певних соціальних груп і прошарків , отже , їх англійська вже була специфічна.

А далі — Атлантичний океан , який поділяв колись один народ — саме він став основним географічним перешкодою для подолання мовного розмаїття . Таким чином , американська англійська пішла своєю дорогою. Зараз ці два « англійських » відрізняються вимовою ( в американському варіанті артикуляція більш розслаблена , широка , відкриті звуки переважають ) . Багато британських формул ввічливості сприймаються американцями , як прояв манірності . Що стосується графічної презентації мови, то американське більш спрощене : зникають традиційні подвоєні голосні , з’являється велика кількість скорочень . За статистикою , в сучасній американській мові навіть переважають відмінні від британських шляхи поповнення словникового складу мови . До того ж , звична комунікація США з країнами Латинської Америки знаходить своє відображення і в мові північноамериканців . Зараз відомі сотні пар слів , які носять строго британський чи американський характер , причому їх число зростає.

Таким чином, різниця між британським і американським англійським полягає в наступному:

  • Американську англійську мову використовують переважно в Америці , а британську англійську — у Великобританії та більшості країн світу.
  • Британська англійська більш класична , консервативна та з’явилася  раніше американської .
  • Британська англійська відрізняється від американської фонологічно , семантично , графічно і морфологічно .

Автор: Гнатюк У рубриці: Правила англ

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *