Різниця між апартаменти та квартира

Ринок житлової та комерційної нерухомості повниться від пропозицій. Окремий сегмент — це елітні пропозиції, які представлені дуже дорогими альтернативами. Ріелтори, пропонуючи нерухомість, часом називають квартиру апартаментами. Це слово стає символом розкоші, багатства, незалежності. Але чи є дані поняття синонімами? Навіть поверхневий аналіз категорій показує, що вони позначають зовсім різні речі. Нижче ми розберемося чим апартаменти відрізняються від квартири.

Квартира та апартаменти визначення

Апартаменти — це клас орендної нерухомості, орієнтований на тимчасове проживання багатьох гостей в умовах підвищеного комфорту. Відмінні характеристики такої площі — стильний дизайн, наявність ванни з джакузі, повна технічна забезпеченість. Проживати тут можна тільки на тимчасовій основі, що обумовлено особливостями нерухомості.

Квартира — це вид нерухомості, призначений як для постійного проживання, так і для оренди. Даний об’єкт має відокремлений вхід і повністю пристосований для життя. Тут має бути опалення, водопровід, санвузол та інші зручності. Квартири відрізняються одна від одного різними параметрами: розташування, площа, тип будови, поверховість.

Різниця між апартаменти та квартира

Отже, апартаменти — це тимчасове житло, що більше нагадує готельний номер. У своєму класичному розумінні такий тип нерухомості припускає повне обслуговування, включаючи заміну білизни, рушників, прибирання ( у зручний для гостей час). Відповідно, вартість апартаментів дуже велика (у Москві квадратний метр площі стартує з 12 тисяч доларів). Квартири в рази дешевше , але зате тут ніхто не робить прибирання, та й інтер’єр , як правило, виконаний без претензії.

Апартаменти необов’язково відносити до житлового фонду, тому їх можна створити і в офісних будівлях. Для проживання в квартирі така приналежність обов’язкова, інакше не можна буде укласти договори на подачу електроенергії за пільговими цінами. Згідно з вимогами законодавства площа апартаментів повинна складати 40 кв.метрів і більше, при цьому в них має бути 2 і більше житлові кімнати, власний санвузол, кухня. До квартирі ніхто таких вимог не пред’являє: тут може бути всього одна кімната, а площа — навіть 20-25 кв.метрів.

Таким чином відмінність апартаментів від квартири полягає в наступному:

Цільова спрямованість. Апартаменти призначені для тимчасового проживання, в той час як квартира — для постійного.
Можливість реєстрації (прописки). Користування квартирою на правах власності або оренди дає можливість отримати прописку. Перебування в апартаментах такого права не дає.
Вартість. Ціна звичайної квартири нижче апартаментів в кілька разів, що зумовлено різними класами нерухомості. Крім того, житлова нерухомість реалізується в широкому вартісному діапазоні — на відміну від свого дорогого «побратима ».
Обслуговування. За квартирою необхідно доглядати своїми силами, виконуючи всі роботи самостійно (або із залученням інших людей). Апартаменти, як правило, обслуговуються власником, а мешканцям залишається лише радіти життю.
Фонд нерухомості. Квартири відносяться до житлового фонду, в той час як апартаменти — до нежитлового . Відповідно, зробити їх можна навіть в офісній будівлі, а також в іншому спорудженні такого типу.
Кількість кімнат та площа. Згідно з вимогами закону, в апартаментах повинно бути як мінімум 2 кімнати, площа яких — понад 40 кв.метрів.
Комфорт. Звичайна квартира може « похвалитися » лише тим, що придбав у неї господар. Апартаменти — це апріорі «багата » нерухомість : тут є повний спектр зручностей і благ.

Автор: Гнатюк У рубриці: Нерухомість

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *