Різниця між будівля та споруда

З найдавніших часів людина прагнула не тільки зайняти своє місце в навколишньому світі, але і захистити його. Логічним результатом такої діяльності стала поява будівель і споруд. Раніше для їх зведення використовувалися примітивні будівельні матеріали, а сьогодні — передові технології, що прискорюють виробничі процеси і захищають екологію. Терміни « будівля » і «споруда » використовуються як синоніми, проте насправді їх значення має свої особливості. Чим відрізняються будівлі від споруд і чи дійсно важливо розуміти цю різницю?

Будівля і споруда визначення

Будівля — наземна конструкція, що володіє приміщеннями і призначена для постійного або тимчасового перебування людей. Поверховість не обмежена: вони можуть бути як невеликими (котедж, дача), так і гігантськими ( хмарочоси, висотки ). Будівлі можуть використовуватися як для проживання людей, так і для виробничої, сільськогосподарської діяльності, суспільних потреб, як складу або сховища. Його найважливіший атрибут — капітальність, тобто тривала експлуатація.

Споруди — об’єкти, що виникли в результаті цілеспрямованої будівельної діяльності людини. У технічній літературі даний термін використовується як антипод поняттю « будівля ». До споруд відносять як пам’ятники, так і утилітарні об’єкти: мости, вежі, тунелі, бункери, притулку та багато іншого. Вони зводяться із застосуванням капітальних технологій і розраховані на тривале використання.

Різниця між будівлями і спорудами

На даний момент в юридичній літературі дані поняття виступають як синоніми. Проте історично будівлями називалися ті будови, які володіють надземною частиною та відокремленими приміщеннями. Частина з них пристосована для проживання, частина — для навчання, виробництва, занять спортом. Спорудами називався будь-який об’єкт, зведений людиною, будь то стадіон, бункер, вогнева точка, колона і т.д. При цьому вони можуть бути повністю позбавлені надземної частини.

Будівля — поняття більш вузьке, яке використовується для позначення певної категорії будов. Так, для них характерна наявність приміщень, пристосованих або для проживання, або для іншої діяльності. Як споруди, так і будівлі належать до капітальних конструкцій і призначені для тривалого використання. Найважливіша ознака споруд — технічне призначення: очищення автомобілів (автомийка), доставка води (каналізація, акведук), транспортування людей (метрополітен). Вони також можуть мати культово — релігійний характер, виступати як пам’яток архітектури.

Таким чином відмінність будівель від споруд полягає в наступному:

  • Обсяг понять. У юридичному сенсі, споруда — поняття більш широке, ніж будівля, повністю включає його в свій обсяг. У технічному відношенні будівлями називають все, що не можна віднести до категорії споруд.
  • Цільове призначення. Будівлями називають будови, пристосовані для роботи, навчання та проживання людей. Спорудами — ті об’єкти, які виконують технічну функцію.
  • Конструкція. На відміну від споруди, будівля завжди володіє відокремленими приміщеннями та архітектурної завершеністю.
  • Індивідуальні особливості. Біля будівлі завжди є надземна частина, яка і складає його основу. Спорудження може повністю розташовуватися під землею.

Автор: Гнатюк У рубриці: Нерухомість

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *