Різниця між фізичною та юридичною особою

Різниця між фізичною та юридичною особою

У сучасному правовому світі кожен громадянин повинен володіти принаймні мінімальним багажем необхідних юридичних знань, це може значно спростити життя та згодитися у певних проблемних моментах. Терміни «фізична» та «юридична особа» зустрічаються ледь не найчастіше, тому дуже важливо мати відомості про їхнє значення і відмінності.

Відмінності між фізичною та юридичною особою

  • Створення. Фізичну особу створює природа. Юридична особа (організація) створюється людиною або групою осіб у встановленому законом порядку і абсолютно свідомо.
  • Дієздатність. Юридична особа набуває повного набору прав і обов’язків у момент організації. Людина повинна досягти відповідного віку і при цьому контролювати свої дії.
  • Відповідальність. Юридичну особу можна притягнути до адміністративної або цивільної відповідальності, фізичну – ще й до кримінальної, а також дисциплінарної.
  • Припинення діяльності. Людина припиняє свою діяльність у момент смерті (із зупинкою дихання і втратою биття серця), організація – лише після ліквідації.

Що таке фізична особа

Фізична особа – це термін, що використовується для позначення людини (громадянина держави, іноземця, особи без громадянства) як учасника правових відносин. Цей статус людна отримує від народження, тоді ж починає володіти правоздатністю. Тобто фізична особа – це звичайна людина, яка володіє загальнолюдськими правами і обов’язками. Фізична особа може мати різноманітні правові статуси – громадянин, особа без громадянства, приватний підприємець, засновник юридичної особи.

Що таке юридична особа

Юридична особа – це статус, який присвоюється людині на основі певних правових дій, виконаних нею. Він необхідний, щоб відкрити більше можливостей для виконання необхідних суспільних і комерційних цілей. Під поняттям юридичної особи зазвичай мається на увазі група людей, кожен з яких називається засновником. Юридичні особи окрім загальнолюдських прав мають право власності, оперативного управління та господарського відання. Однак організації, що носять розглянутий статус, можуть і не мати майна.

Юридична особа несе повну правову відповідальність за своє майно. Організація з цим статусом володіє такою якістю, як правосуб’єктність. Тобто, юридичні особи можуть набувати від свого імені будь-яке майно і здійснювати всі права на нього. Організація з таким статусом має можливість виступати в суді в якості як відповідача, так і позивача. Юридична особа в деяких, закріплених у законі, випадках повинна володіти організаційною єдністю. Нею можуть стати комерційні організації. Вони характерні тим, що ставлять головною метою роботи вилучення прибутку зі своєї діяльності. Юридичною особою також може бути некомерційна організація. Її відмінність полягає в тому, що вона не ставить отримання прибутку основною метою своєї діяльності.

Сподіваємося, що тепер ви розібралися в чому відмінність між фізичною та юридичною особою. Правильне розуміння та використання цих термінів може значно спростити ваше побутове життя.

Оцініть статтю
Додати коментар

  1. Микола

    На мою думку одна людина не може бути юридичною особою, як що вона не належить до групи людей. Наприклад: адвокат має бути в групі адвокатів, відповідно натаріус, суддя також (то не є Боги) якщо хтось із них прийняв не вірне рішення то його має обговорити( можливо асоціація) посередник між особою і судом. Прошу розглянути мою думку. і повідомити. Можливо провести дискусію.між ними. Знаю випадок, коли людина залишила заповіт в державного нотаріуса. Він в останні роки проживав з жінкою. в них не було спільних дітей та спільно нажитого майна.. Вона передала приватному, а та переробила Заповіт і передала майно її нащадкам. перший заповіт утаємничиний так, як копія була знищена то правонаслідники батьківського майна не можуть з ним познайомитись і нема до кого звернутись про неправомірні дії приватного нотаріуса.

    Відповіcти