Різниця між художня література та наукова література

Хочеться почитати книгу, але не знаєте , яку вибрати? Не можете навіть визначитися, художню або наукову? А , може, це тому, що ви не знаєте основних відмінностей художньої літератури від наукової?

Література — дуже велика область знань. Давайте спробуємо з нею розібратися. Тексти — ось що називають літературою в найзагальнішому вигляді. А далі існують стилі. Текст або твір може належати до одного з стилів: художнього, наукового, офіційно -ділового або публіцистичного. Тому перша відмінність художньої літератури від наукової — стильова складова. Взагалі, художня література — це такий її вид, який використовує всі доступні мовні можливості для написання сюжетного твору. Ми підбираємося до двох « китів » художньої літератури: різноманіття мовних форм, стилістичних прийомів ( згадайте всі ці шалено виразні описи природи в романах ) і наявності сюжету. Художня література — це історія, це життя, описане словами. Наукова ж література — це вид літератури, який носить прикладний характер і ставить своєю метою пояснення феноменів, гіпотез тощо. При цьому найчастіше це безсюжетне твір, в якому відсутні мовні вишукування.

Наукову літературу робить наукової велика кількість когнітивної інформації: числових даних, графіків і схем, дат, назв. Все це допомагає нам сприймати інформацію. Що стосується літератури художньої, то вона рясніє естетичної та емоційної інформацією — ми читаємо її, щоб насолодитися, відволіктися, скоротати час і так далі. З цього випливає різниця в цільових групах потенційних читачів наукової та художньої літератури, адже найчастіше наукова література професійна, а художня, в свою чергу, розрахована на певний вік читачів: розрізняють дитячу, підліткову художню літературу. При цьому потрібно розуміти, що деякі літературні твори успішно поєднують в собі кращі риси обох стилів: художнього та наукового.

Люди, які читають переважно наукову літературу, і люди, які більше люблять художню, існують тому, що художня та наукова літератури насправді мають набагато більше відмінностей, ніж подібностей.

Різниця між науковою літературою та художньою літературою полягає в наступному:

  • Художня та наукова література — це різні стилі літератури;
  • Художня література — сюжетна і метафорична, алегоричність — чого не скажеш про літературу наукову;
  • Художня література ставить естетику високо, головна ж мета наукової літератури — навчити та донести інформацію;
  • У художньої та наукової літературах переважають різні типи інформації;
  • Найчастіше художня та наукова літератури розраховані на різні групи населення зважаючи на свою специфіку.

Автор: Гнатюк У рубриці: Література

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *