Різниться між казка та билина

Багато народних казок починаються зі слів: «Було це чи не було … » Казковий вимисел народжується як фантастична, чарівна реальність. В усній народній творчості є ще один жанр, за формою і змістом близький до казо . Це билина — історія про незвичайні події та неймовірні ситуації, в які потрапляють її герої.

Что таке казка і билина

Казка — це цікавий оповідний жанр усної народної творчості. Казкам властивий пригодницький сюжет з чарівними перетвореннями, мотив випробування героя, використання потрійних повторів, постійних епітетів, розмовних зворотів мови.

Билина — це один з різновидів фольклорних жанрів, в якому реальні події передаються в народній інтерпретації. Форма оповідання в билині синтезує прийоми народних казок і авторський стиль деяких прозових творів.

Порівняння казки і були

У чому ж різниця між казкою і билиною?

Казка має стійкий тип структури: у ній обов’язкові зачин, пригоди героя, чари, подолання перешкод і щасливий кінець.

До прийомів організації оповідання в казці відносяться потрійні повтори, вживання стійких епітетів, мовних формул, а також створення образів, що уособлюють сили добра і зла. Моральна цінність казок у їх життєстверджуючому змісті, в тому, що зло завжди буває покаране, а добро, краса, порядок перемагають.

Кожен фольклорний твір, який відноситься до жанру билини, має унікальний, не повторюванй сюжет. У ньому обов’язково описується незвичайна подія або важко зрозуміла ситуація. Вони не вважаються типовими, як повтори в казкових сюжетах, і будуються за типом авторської художньої прози.

Героєм билини зазвичай стає реальна людина, чий вчинок, подвиг чи несподіване пригода змусили людей передавати його історію з вуст у вуста. Ця історія так само цікава, як казка, але в ній в меншій мірі виражена казкова символіка: відсутні чарівні перетворення, пом’якшена гіпербола, опис героя і його вчинків не завжди відповідає схемі «добро — зло».

Билина може мати драматичний і навіть трагічний для героя кінець, хоча в більшості випадків оповідач зводить розповідь до щасливої ​​розв’язки.

Таким чином, відмінність між казкою і билиною полягає в наступному:

  • Казка — колективний вигадка, народна фантазія про протистояння добра і зла.
  • Билина має реальну основу: у ній розповідається про те, що було.
  • Герої казок уособлюють сили добра і зла.
  • В билині герой — індивідуальність, людина з власною долею.
  • У казці використовуються стійкі прийоми побудови сюжету.
  • Сюжет билини довільний: він будується за принципом розповіді з послідовним ходом дії, в якому відсутні шаблони.

Автор: Гнатюк У рубриці: Література

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *