Різниться між комета та метеорит

Челябінський космічний об’єкт знову повернув інтерес до астрономії , яка протягом кількох десятиліть перебувала в забутті . Як з’ясувалося , у суспільному розумі такі поняття , як астероїд , комета , метеорит , метеор змішалися , що було особливо помітно при прочитанні статей і перегляді роликів « експертів» у ЗМІ. Особливо часто плутали комету і метеорит , що не дивно. Отже , ніж дані космічні тіла відрізняються і що у них спільного?

Комета — це велике небесне тіло , яке переміщається по траєкторії зірки ( Сонця ) і володіє середніми за космічними мірками розмірами і масою . Дані тіла складаються з льоду і газу , мають хвіст , подовжується у міру наближення до зірки. Комета має газову оболонку ( кома) , яка розташовується навколо ядра.

Метеорит — це космічний об’єкт , який приземлився на поверхню небесного тіла , що перевершує за розмірами власне. Відповідно, таке зіткнення впливає на його масу і форму. Найбільші з знайдених на землі метеоритів важать від декількох кілограмів до кількох десятків тонн , володіючи різним складом .

Таким чином , комета — це рухливе небесне тіло , в той час як метеорит — результат зіткнення двох об’єктів. Теоретично , траєкторії руху комети і планет теж можуть перетнутися , що спричинить за собою знищення дрібнішого об’єкта. Небесні тіла різняться між собою і за складом. Так , комети складаються з льодів , заморожених газів , які тануть у міру наближення до зірки. До складу метеорита можуть входити різні руди , а також метали , камінь. Що стосується небесного тіла , що пронісся над Челябінськом , то воно і зовсім відноситься до класу болідів , так як володіло високим ступенем яскравості , а його політ супроводжувався вибухом.

Щодня на Землю падає кілька сотень метеоритів , загальна вага яких обчислюється тоннами. Внаслідок своїх малих розмірів , вони не приносять планеті істотної шкоди . Якщо припустити зіткнення Землі і комети , то наслідки будуть руйнівними для всього живого. Найімовірніше , на планеті настане « ядерна зима» , а геологічна активність зміниться.

Різниця між кометою і метеоритом полягає в наступному:

  1. Сутність. Комета — це динамічний об’єкт , який знаходиться у відкритому космосі і , фактично , « живе». Метеорит — це процес падіння небесного тіла , тобто його зіткнення з більш великим об’єктом .
  2. Розміри . Якщо мова йде про комети , то оцінювати можна їх тверде ядро , яке в довжину і ширину може доходити до декількох кілометрів. Розміри метеорита більш скромні, максимум — кілька метрів.
  3. Склад . Комета складається , головним чином , з льоду і газу , в той час як метеорит — з твердої речовини (кам’яні породи , метали , руда ) .
  4. Зовнішній вигляд. У будь-якої комети є витягнутий хвіст — результат танення рідкого речовини , наявного в складі. Метеорит володіє іншою формою , найчастіше неправильної , однак більш пропорційною.

Автор: Гнатюк У рубриці: Астрономія

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *