Різниться між космонавт та астронавт

Певно,  що всі чули обидва слова : і космонавт , і астронавт . Але хіба Ви замислювалися про те , в чому між ними різниця ? Якщо ні , то даремно — тема це цікава . Більше того , знати відмінності космонавта від астронавта повинен кожен , адже це безпосередньо пов’язано з історією Радянського Союзу.

Як нам вже відомо , в минулому столітті починали освоєння космосу дві могутні держави — Радянський Союз і Сполучені Штати . Обидві ці країни відправляли своїх видатних космонавтів / астронавтів у космос . Події ці були неймовірно значні для всього світу. Російські вперше відправили людини в космос ( Юрія Гагаріна) , але американці дещо пізніше першими висадилися на Місяць. Кожна країна хотіла насолоджуватися таким видатним досягненням в повній мірі , тому ніяких запозичених слів не передбачалося . Тому космонавт — це радянський підкорювач космосу , астронавт — зарубіжний , американський підкорювач космосу. І російським , і американцям при цьому відомі обидва слова . В Америці новинні програми досі називають російських , казахстанських космонавтів — « космонавтами » , а своїх — астронавтами . Також і в Росії , Ніл Армстронг — астронавт , а Валентина Терешкова — космонавт .

Різниці у виконуваних під час польоту функціях , особливості роботи між космонавтами і астронавтами — ніякої. Астронавтом стати в деякій мірі простіше , так як за американськими стандартами , астронавтом вважається той льотчик , який піднявся на висоту у вісімдесят з половиною кілометрів і більше . Для того щоб вважатися космонавтом в Росії , необхідно здійснити орбітальний політ . При цьому термін « космонавт » де- юре з’явився раніше , так як в 1957 році Радянський Союз відправив у безповітряний простір собаку Лайку , яка була , як розумієте, не астронавтом , а « космонавтом ». У кожному разі , першим космонавтом — людиною став знову ж Юрій Гагарін , хоча де- факто термін « астронавт » зустрічався у фантастичній літературі раніше.

Різниця (відмінності) космонавта від астронавта є наступними:

  • Космонавт — радянський , російський термін , астронавт — американський .
  • Хоча сам термін « астронавт » старіше , насправді « космонавти » з’явилися раніше.
  • Космонавти — це ті , хто вчиняють орбітальні польоти , астронавти — всі ті , хто перевищує висоту у вісімдесят з половиною кілометрів.

Автор: Гнатюк У рубриці: Астрономія

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *