Різниця між кросворд та сканворд?

Розгадування кросвордів служить відмінним способом дозвілля для допитливої людини. Ця цікава головоломка налічує величезну кількість різновидів, в числі яких — всіма улюблений сканворд. Але чим же він відрізняється від традиційного кросворду? Приділимо цьому питанню пильну увагу.

Що таке кросворд і сканворд

Кросворд — це головоломка, в основі якої лежать переплетені ряди клітин, які заповнюються словами з заданими значеннями.

Сканворд — це різновид кросворда, що характеризується великим числом пересічних по вертикалі і горизонталі слів.

Різниця між кросвордом і сканвордом

Багато хто з нас знайомі з класичним кросвордом. Це захоплююча гра, що відкриває чудові можливості для самоосвіти. Даний вид головоломки зародився ще в стародавній Помпеї, а його поступовий розвиток і перетворення привело до виникнення так званого скандинавського кросворду. У традиційному варіанті гри завдання носять описовий характер і розміщуються безпосередньо під сіткою осередків. Спочатку йдуть питання по горизонталі, потім — по вертикалі. У сканворді ж ні розгорнутих питань, замість них дані короткі визначення, розташовані безпосередньо в самій сітці головоломки. У його основі — підбір асоціацій до заданих слів. Наприклад, якщо задано слово « царівна » , після якого стоїть три крапки, можна доповнити його словами « жаба » або « несмеяна » — залежно від кількості букв.

Сканворд відрізняється від кросворду великим числом горизонтальних і вертикальних перетинів слів. Крім того, питаннями до сканворду можуть виступати різні картинки і фотографії, тоді як завдання до кросворду формулюються в основному словами. В ідеальному варіанті вся сітка сканворду повинна бути використана, в ній не може бути порожніх клітинок. Як правило , вільні поля заповнюються анекдотами або рекламою. Кросворд ж не можна уявити без порожніх клітин — в іншому випадку він перетвориться в щось хаотичне і незрозуміле.

Таким чином, відмінність кросворду від сканворду полягає в наступному:

  1. Сканворд служить різновидом кросворду і відрізняється від нього великим числом пересічних по вертикалі і горизонталі слів.
  2. Завдання в кросворді носять описовий характер і розміщені під сіткою осередків. У сканворді замість розгорнутих питань дані короткі визначення, розташовані безпосередньо в самій сітці головоломки.
  3. Питаннями до сканворди можуть виступати різні картинки і фотографії, тоді як завдання до кросворду в більшості випадків формулюються словами.
  4. Вся сітка сканворду повинна бути заповнена, а незадіяні осередку відводяться під рекламу чи анекдоти. У кросворді ж деякі клітини залишаються вільними.

Автор: Гнатюк У рубриці: Яка різниця між

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *