Різниться між метеор та астероїд

Сама ідея того , що весь світ може бути знищений відносно невеликим космічним об’єктом , більшої частини людства здається жахливою. Дійсно : комети , астероїди і метеори можуть змінити вигляд Землі до невпізнання. Переглядаючи новини , Ви могли помітити різні назви небесних тіл . Чим вони відрізняються в дійсності і як за найменуванням об’єкта визначити ступінь його небезпеки ?

Метеор — це оптичне явище , яке відбувається при згорянні небесного тіла в земній атмосфері. Даний феномен також називають « падаюча зірка» за аналогією з традиційним повір’ям . По суті , це не об’єкт , а лише назва явища , яке можна спостерігати неозброєним оком або за допомогою зовнішніх приладів. « Космічне сміття » , падіння якого ми бачимо як метеор , утворюється в результаті знищення більш великого небесного тіла , його поява можуть супроводжувати не тільки спалахи , але і вибухи .

Астероїд — це космічне тіло , яке рухається по сонячній орбіті і володіє відносно невеликою масою — в планетарних масштабах. Форма тіла є неправильною , на поверхні відсутня атмосфера , рух залежить від інших об’єктів . Астероїд також може володіти власними супутниками. Дані космічні тіла мають більшу тривалість життя і спостерігаються протягом століть , їх рух відбувається за певними законами механіки .

Отже , астероїд — це космічне тіло , яке підпорядковується певним законам руху. Його траєкторію можна вирахувати , а також встановити ймовірність зіткнення з Землею. Метеор — явище тимчасове , яке представляє собою оптичний ефект, що виникає при згорянні малих космічних тіл (іноді розміром з головку шпильки ) в шарах атмосфери .

Якщо припустити , що астероїд зіткнеться із землею , ефект буде руйнівним : частина поверхні буде вражена , порушиться природна зміна пір року , відбудуться інші негативні наслідки . Метеори ж не заподіюють нашій планеті ніякої шкоди через свої незначних розмірів. Десятки і сотні таких явищ відзначаються щорічно.

Різниця між метеоритом і астероїдом полягає в наступному:

  1. Сутність. Астероїд — це фізичне тіло , а метеор — оптичне явище, що спостерігається людиною.
  2. Тривалість існування . Метеор виникає лише в якості « падаючої зірки» , тобто метеоритного тіла , яке в лічені секунди згорає в атмосфері. Астероїд існує до тих пір, поки не зіткнеться з іншим об’єктом або не буде знищений в результаті взаємодії .
  3. Масса. Астероїд — це невелике тіло , вага якого може становити кілька десятків або сотень тонн. Метеор в строгому сенсі слова не володіє масою , так як є об’єктом.
  4. Траєкторія руху. Велика частина астероїдів , побачити з Землі , рухаються в межах Сонячної системи (як правило , між орбітами Юпітера і Марса) . Метеори ж спрямовуються до Землі , але в якості твердої речовини її поверхні досягають рідко.

Автор: Гнатюк У рубриці: Астрономія

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *