Різниця між неврологом і невропатологом

Іноді, коли ми відчуваємо раптовий біль у спині або проблеми зі сном, ми чітко розуміємо, що необхідно звернеться до невролога або до невропатолога. І ось тут виникає питання: «Чим відрізняється невролог від невропатолога — і в чому відмінність невролога від невропатолога ?».

Різниця між неврологом і невропатологом

Невролог — сучасна назва лікаря, що спеціалізується на лікуванні нервових хвороб , невропатолог — застаріле .
У зарубіжній практиці невролог — лікар з нервових хвороб , невропатолог — фахівець з патоморфології нервової системи.

Невролог — це

Невролог — це медичний працівник з вищою медичною освітою, який пройшов спеціалізацію з неврології. У компетенцію лікаря — невролога входить діагностика та лікування хвороб нервової системи. До таких належать захворювання центральної нервової системи ( головний і спинний мозок) і периферичної ( нервові волокна). Зокрема — це пухлини спинного і головного мозку , невралгії , неврити , інсульти та інші судинні порушення головного мозку , епілепсія , енцефаліти . Якщо всі ці хвороби не супроводжуються психічними розладами і змінами поведінки , то ними займається невролог .

Невропатолог — це

Термін « невропатолог » використовувався в СРСР до вісімдесятих років минулого століття , його вживали для позначення фахівця з вищою медичною освітою , який пройшов спеціалізацію з неврології. В даний час його прийнято вважати помилковим , хоча він досі зустрічається в деяких друкованих виданнях. У сучасній офіційній номенклатурі медичних спеціальностей є лише фах « неврології ». У зарубіжній практиці невропатолог (англ. neuropatologist ) — це фахівець з патоморфології , інакше нейрогістології . Що ж до зарубіжного терміна « невропатологія » ( neuropathology ) , то він відноситься до підрозділу анатомічної патології , нейрохірургії та неврології.

Отже, ми з’ясували що невролог і невропатолог — це фактично одне і те ж. На консультацію до цього фахівця можна записуватися при травмах голови , частих головних болях або запамороченнях . Консультація невролога раз на два -три місяці необхідна пацієнтам , які перенесли інсульт або передінсультний стан. Хронічне безсоння і постійна сонливість теж є приводом для звернення до цього фахівця , так само як і зміна тембру голосу, порушення зору або погіршення пам’яті . Невролог також займається лікуванням остеохондрозу , радикуліту та болів в хребті.

Сучасна неврологія досягла неймовірних успіхів. Сьогодні до послуг лікарів- неврологів сучасні засоби діагностики , такі як електронейроміографія , комп’ютерна та магнітно-резонансна томографія , лабораторні дослідження у вигляді нейрохимических і молекулярногенетіческіх аналізів. Тепер діагноз можна встановити набагато швидше , а значить , лікування захворювання буде більш ефективним.

Список хвороб і симптомів, з якими звертаються до невролога ( колишньому невропатолога):

— Вегето- судинна дистонія
— Порушення сну
— Головний біль
— Запаморочення
— Порушення пам’яті
— Порушення ходьби
— Остеохондроз і його неврологічні ускладнення
— Болі в спині
— Шум у вухах
— Синдром хронічної втоми
— радикуліт
— неврити
— невралгія
— Різні поліневропатії
— Напади епілепсії
— Наслідки черепно — мозкових травм
— Грижа міжхребцевого диска
— Гіпертонічна енцефалопатія
— Лицьові болі
— Невропатія лицьового нерва
— Невралгія трійчастого нерва
— Защемлення сідничного нерва
— Коливання артеріального тиску
— Або дисциркуляторна енцефалопатія
— енцефаліти
— міненгіт
— інстульти
— ішіас
— Пухлини мозку
— люмбалгия
— Люмбаго та інші.

Тепер ви знаєте яка різниця між неврологом і невропатологом , в яких випадках потрібно звертатися до невролога ( невропатолога ) . А відмінності невролога і невропатолога як ми зрозуміли й немає.

Автор: J. G. (Джей Джи) У рубриці: Лікарі

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *