Різниця між ТЕС і ТЕЦ

Всі памятають, що електроенергію виробляють різні види електричних станцій. Сьогодні визначимо яка різниця між ТЕС і ТЕЦ

Різниця між ТЕС і ТЕЦ 

  • ТЕС як джерело енергії використовує вугілля, рідке паливо чи газ, ТЕЦ – лише пару.
  • ТЕС виробляє для споживача тільки електрику, а ТЕЦ — тепло і електрику.
  • У ТЕС використана гаряча вода просто скидається, а в ТЕЦ гаряча вода йде на опалення будинків та виготовлення гарячої води для споживачів.

Що таке ТЕС і ТЕЦ

ТЕС — теплова електростанція, в якій первинна енергія має хімічну форму і вивільняється шляхом спалювання вугілля, рідкого палива чи газу; на парових електростанціях (з паровими турбінами) у топці парового котла відбувається перетворення хімічної енергії палива в тепло газів — продуктів згоряння; це тепло передається воді та водяній парі, пара з котла надходить до парової турбіни, де тепло перетворюється на кінетичну енергію обертання електрогенератора, з’єднаного з турбіною; відпрацьована в турбіні пара надходить до конденсатора і віддає тепло охолоджувальній воді (наприклад, з ріки); на деяких електростанціях застосовують замість парової газову турбіну.

ТЕЦ – теплоелектроцентраль, електростанція, що використовує пару, котру отримують в парогенераторі для вироблення електроенергії і теплофікації споживачів.
Частина пари для споживачів відбирається після того, як частина енергії пари буде використано для приведення у рух парової турбіни і параметри її зменшаться. Інша частина пари використовується в турбіні і поступає в конденсатор. Відібрана гаряча вода та пара поступає до споживачів системою трубопроводів.

Автор: J. G. (Джей Джи) У рубриці: Яка різниця між

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *