Різниця між вагою і силою тяжіння

Різниця між вагою і силою тяжіння

Чим вага відрізняється від сили тяжіння з першого разу пригадає не кожен. Хоча поняття «вага» і «сила тяжіння» знайомі нам ще з шкільного курсу фізики. Але через те що вага тіла, яке знаходиться в стані спокою відносно Землі дорівнює силі тяжіння, ці дві сили часто плутають. Насправді ж вони абсолютно різні, тому спробуємо пояснити різницю між вагою і силою тяжіння.

Відмінності між вагою і силою тяжіння

Відмінність між цими двома силами можна пояснити на прикладі: розглянемо книгу, яка лежить на столі. Вага книги прикладена до столу (книга тисне на стіл), а сила тяжіння прикладена до самої книги (Земля притягає книгу). Таким чином, вага і сила тяжіння — це сили, прикладені до різних тіл.

Крім того, сила, з якою книга тисне на стіл, — це сила пружності, а сила, з якою Земля притягує книгу, — це прояв сил всесвітнього тяжіння. Значить, вага і сила тяжіння — це сили, що мають різну фізичну природу.

Що таке вага

Вага — сила, з якою тіло діє на горизонтальну опору або на вертикальний підвіс. У гравітаційному полі Землі можна вважати з деяким наближенням, що вага тіла зв’язана з його масою співвідношенням P=m*g, де P — вага, g — стала прискорення вільного падіння на Землі, а m — маса тіла. Силу, з якою тіло внаслідок притягання його Землею тисне на опору або розтягує підвіс, називають вагою тіла.

Що таке сила тяжіння

Сила тяжіння – це властивість тіл із масою притягуватись одне до одного. Притягання дуже великих мас в астрономічних масштабах створює значні сили, завдяки яким світ є таким, яким людина його знає. Зокрема, гравітація є причиною земного тяжіння, внаслідок якого предмети падають додолу. Законами гравітації визначається рух Місяця навколо Землі і Землі та інших планет навколо Сонця. Сила тяжіння являє собою добуток маси тіла на прискорення, і формулюється у формулі Ньютона F = m * g.

Отже, хоч вага і сила тяжіння мають однакову формулу, та насправді це дві різні фізичні поняття. Сподіваємося, що тепер ви знаєте яка різниця між вагою і силою тяжіння, і ця інформація зможе поглибити і розширити ваші знання з фізики.

Автор: J. G. (Джей Джи) У рубриці: Яка різниця між

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *