Різниця між ВВП І ВНП

Яка різниця між ВВП і ВНП розуміють не всі, спробуємо розібратись в цьому питанні.

Різниця між ВВП І ВНП

ВВП визначається за обсягом продуктів вироблених на території країни, а ВНП — за обсягом продуктів виготовлених на території країни та за кордоном.

Що таке ВВП?

Валовий внутрішній продукт ВВП (англ. Gross Domestic Product — GDP) — ринкова вартість усіх кінцевих товарів і послуг, зроблених за рік у всіх галузях економіки на території держави для споживання, експорту й нагромадження, незалежно від національної належності підприємств, розташованих на території даної країни. ВВП підраховується по, так званій, територіальній ознаці. Вперше це поняття було запропоновано в 1934 р. Саймоном Ковалем.

Валовий національний продукт (ВНП) — сукупна вартість обсягу кінцевих товарів і послуг, вироблених на території даної країни і за її межами з використанням факторів виробництва, що належать даній країні. З 1993 р., згідно Системі національних рахунків, замість ВНП розраховується валовий національний дохід (ВНД).

ВНП = ВВП + Сальдо первинних доходів, отриманих з-за кордону або переданих за кордон (до таким першим доходах зазвичай відносять оплату праці, доходи від власності у вигляді дивідендів). Тобто якщо відняти від ВВП доходи, які виплачуються іноземцям за кордон, і додати доходи, які надходять співвітчизникам за кордону, вийде ВНП (правильніше ВНД).

Таким чином, ВНП відрізняється від ВВП на суму доходів від використання ресурсів даної країни за кордоном (переведена в країну прибуток вкладеного за кордоном капіталу, наявної там власності, заробітна плата громадян, які працюють за кордоном за мінусом аналогічних вивезених з країни доходів іноземців.

Автор: J. G. (Джей Джи) У рубриці: Економіка

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *