Роальд Дал біографія скорочено

Роальд Даль коротка біографія на українській мові викладена в цій статті.

Роальд Дал біографія скорочено

Роальд Дал — англійський письменник норвезького походження, поет і сценарист.

Народився  у Лландаффі, Кардіфф, (Уельс) 13 вересня 1916 року. Його батьки були норвежцями, сам Роальд названий на честь Руаля Амундсена, національного героя Норвегії в той час.

У 1920 році, у віці 3 років, він втратив свою старшу сестру, а потім і батька, протягом декількох тижнів. Після цього його мати вирішила переїхати в Англію.
Коли Роальду виповнилося сім, мати відправила його вчитися в Кафедральну школу Ллендаффі, де він і провів два роки. Однак жорстоке поводження з дітьми з боку директора школи змушує Софі перевести хлопчика в інтернат Св. Петра в Уестон-Сьюпер-Мері, де він навчався до 13 років.

У 1929, коли Роальду виповнилося 13, сім’я переїхала в Кент. Даль продовжив навчання в школі Рептоне (графство Дербішир). Рептон виявився ще гіршим, ніж школа Св. Петра. Панувавші в Рептоні звичаї і порядки будуть описані Далем в оповіданні «Фокслі-Скакун».

Відразу після закінчення пансіону Роальд взяв участь в експедиції за Полярне коло, на острів Шпіцберген.

В університет вирішив не вступати і в 1933 році влаштувався на роботу в компанію «Шелл». У двадцять років він поїхав в якості співробітника «Шелл» — в Східну Африку, в Танганьїку (нині Танзанія).

Під час Другої світової війни він вступив на службу льотчиком-винищувачем в Найробі (Кенія). Воював з фашистськими асами в небі над Лівією, Сирією, Грецією. Війну Роальд закінчив полковником.

У роки війни Даль опублікував свою першу повість «Гремліни» (1943). За цією повістю згодом був поставлений гучний однойменний фільм (1984).
Після війни Даль цілком присвятив себе творчості: писав оповідання, повісті, п’єси, як для дорослих, так і для дітей.

На початку 1950-х Даль перебирається в Нью-Йорк і починає періодично видаватися в «The New Yorker» і у Кольера, входить в світ знаменитостей. На одній вечірці в 1951 році він зустрічає молоду зірку Голлівуду Патрицію Ніл, з якою одружується в 1953 році (у них було п’ятеро дітей — Олівія, Тесса, Тео, Офелія і Люсі).

Однак в 1983 році Роальд і Патриція розлучилися, і пізніше в тому ж році Даль одружився на Фелісіті Д’Абро, з якою прожив до кінця життя.

Книгу «Джеймс і гігантський персик» (1961) Роальд Даль писав для своїх дітей і не збирався публікувати її, поки родина не вмовила його віднести рукопис до редакції. Після величезного успіху цієї книги Даль продовжив писати дитячі книги ( «Чарлі і шоколадна фабрика», «Матильда»).

Роальд Даль також написав дві автобіографічні книги «Хлопчик» ( «Boy») про ранні роки життя і «Польоти поодинці» ( «Going solo») про його роботу в Африці та участь у Другій світовій війні.

Роальд Даль помер 23 листопада 1990 року в віці 74 років в Оксфорді (Англія).

Автор: J. G. (Джей Джи) У рубриці: Письменники

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *