Роальд Дал цікаві факти

Роальд Дал цікаві факти з життя та біографії відомого письменника Ви дізнаєтеся в цій статті.

Роальд Даль цікаві факти

Роальд Даль народився в Англії і з дитинства говорив англійською мовою, проте вдома з батьками спілкувався на норвезькій мові (батьки — вихідці з Норвегії).

В 9 років Роальд вступив в St.Peter’s Preparatory School. Навчатися тут було непросто — знущання вчителів автор описав у своїй книзі «Boy: Tales of Childhood» (1984). Однак справжній кошмар почався в Repton School, куди Роальд перевівся в 13 років. Тут було ще більше правил і ще більше покарань. Старшокласникам було дозволено бити молодших школярів, молодші були рабами старших …

Роальд не був старанним учнем в школі — найважче йому давався правопис, проте, він мав успіхи в таких видах спорту, як хокей, футбол, крикет, плавання і бокс.

У місті, де знаходилася школа, виробляли шоколад Cadbury. Представники компанії часто приносили учням цукерки для оцінки, і саме спогади про шоколад привели автора до створення відомої книги «Charlie and the Chocolate Factory» (1964).

Даль був фотографом, тому в якості співробітника нафтової компанії поїхав в Танганьїку; під час війни був військовим льотчиком, зазнав аварії, пережив тимчасову сліпоту, збив кілька бомбардувальників, був демобілізований, став помічником військового аташе в США — а потім письменником.

У 21 рік Далю на його прохання вирвали всі зуби. Він вважав за краще ходити зі вставними, тому що за ними потрібно менше доглядати.

Перша його книга «Переходжу на прийом» — про власний досвід, про військових льотчиків. Вона проста, страшна і неймовірно чесна.

Даля запрошували на звані обіди, він крутився в елітних колах, в результаті чого зав’язав дружбу з такою відомою особою, як Ян Флемінг (автор романів про James Bond), побився на кулаках з Ернестом Хемінгуеєм і навіть мав честь пограти в покер з Гарі Труменом ( 33-й президент США, 1945 -1953).

Дорослим читачам Даль відомий за розповідями, іноді забавним, часто гротескним і незмінно моторошним. За свої «страшні» розповіді Даль був нагороджений премією Едгара По. Також писав сценарії для Голлівуду (зокрема, переробив для кіно роман свого друга Яна Флемінга «Живеш тільки двічі»).

 Роальд колекціонував картини. В основному це були твори французьких імпресіоністів, але в його колекції також були роботи К.С. Малевича, Н.С. Гончарової та інших художників.

Роальд обожнював жити за містом, природу, рослини, тварин. Він вирощував троянди і овочі (особливо любив вирощувати цибулю). У домашньому господарстві були кури, кролики, птахи, собаки, але не було котів — їх письменник не любив.

Книги Даль писав в невеликому будиночку, який називав своєю «хатиною» або «гніздечком». В його кабінеті до сих пір зберігається безліч речей, які Даль любив: куля, згорнута з цукеркових обгорток, зігнуте крісло, лінійованої американські жовті блокноти. У кабінеті не було письмового столу — Даль писав олівцем, поклавши блокнот на коліна.

Роальд Даль помер у віці 74 років в Оксфорді і був похований з улюбленими речами — більярдними киями, пляшкою бургундського, шоколадними цукерками і олівцями, якими він любив писати.

9 його книг увійшли в список 200 кращих книг, складений BBC в 2003 році.

Роальд Даль: особисте життя

Даль був одружений на актрисі Патриції Ніл, (в 1964 році отримала «Оскара»). У пари було 5 дітей. З дітьми сидів Роальд, тому що у Патриції були часті зйомки.

Коли молодшому синові Даля, Тео, було 3 місяці, коляску з немовлям збило нью-йоркське таксі. Малюк сильно пошкодив голову та на якийсь час осліп. За 3 роки йому зробили 9 операцій. Після цього випадку Даль перебрався з сім’єю назад в Англію. Тео був змушений жити з трубкою в голові, яка раз у раз засмічувалася. Спільно з доктором і інженером Даль розробив унікальний клапан, який полегшив життя не тільки Тео, а й багатьом дітям в світі. Книгу «Charlie and the Chocolate Factory» письменник присвятив своєму синові.

Старша дочка Даля померла у віці 7 років від кору. Рівно через 5 років, день у день, померла його мама.

В 1983 році Роальд і Патриція розлучилися (про нелегке спільне життя подружжя Б. Феррел написав книгу «Пет і Роальд», яка послужила основою кінофільму «Історія Патриції Ніл»), і пізніше в тому ж році Даль одружився на Фелісіті Д’Абро, з якою прожив до кінця життя.

Автор: J. G. (Джей Джи) У рубриці: Цікаві факти про відомих людей

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *