Роберт Гук біографія

Роберт Гук біографія англійського натураліста викладена в цій статті. Гука сміливо можна назвати одним з батьків фізики. Біографія допоможе підготувати розповідь про Роберта Гука.

Роберт Гук коротка біографія

Народився 18 липня 1635 року на острові Уайт (Англія), в сім’ї священика місцевої церкви.

Навчався в Вестмінстерській школі, де вивчав мови, математику, фізику. У 1653 році вступив до Оксфордського університету, де виявив здібності до фізики і хімії. Згодом він став асистентом Р. Бойля.

У 1663 році вчений стає членом Лондонського королівського товариства. З 1665 року працює професором в Лондонському університеті, а в 1677-1683 — секретарем Лондонського Королівського товариства. Роберт Гук був різнобічним вченим і винахідником. У 1659 році він побудував повітряний насос, в 1660 році спільно з Х. Гюйгенс Гук встановив точні температури танення льоду і кипіння води. Крім цього він сконструював дзеркальний телескоп, прилад для вимірювання сили вітру, машину для ділення кола і т.д.

У 1660 Гук сформулював закон пропорційності між силою, прикладеною до пружного тіла, і його деформацією (закон Гука). Він також дав загальну картину руху планет. Використовуючи вдосконалений ним мікроскоп, Гук спостерігав структуру рослин і ввів в наукову термінологію поняття «клітина». Ці дослідження він описав у своїй науковій роботі «Мікрографія» в 1665 році. Також Гук зробив кілька відкриттів в області акустики (показав, що висота звуку визначається частотою коливань). Гук був також талановитим архітектором. За його проектами було побудовано декілька будівель у Лондоні.

Останнім винаходом Гука був морський барометр

3 березня 1703 Роберт Гук помер у своїй квартирі в Лондоні

Автор: Гнатюк У рубриці: Фізики

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *