Роберт Кох цікаві факти

Роберт Кох цікаві факти з життя німецького мікробіолога Ви дізнаєтесь в цій статті.

Цікаві факти про Роберта Коха

Саме Кох відкрив бацилу сибірки, холерний вібріон і туберкульозну паличку.

З дитинства любив збирати гербаріъ, ставши ботаніком-аматором ще в дошкільному віці.

В школу пішов в 5 років, і вже вмів читати і писати. Вчителі скоро визнали Роберта кращим учнем у класі.

Роберт мріяв вирушити в кругосвітню подорож. Він не раз намагався отримати місце судового лікаря, проте з цього нічого не вийшло і мрії так і залишилися мріями.

Одного разу до Коху на прийом завітала багата горда жінка. Вона образилася на лікаря, який посмів її назвати «голубонькою». Вона сміливо заявила, що  до неї завжди звертаються тільки як «вельможна». На що Кох сказав їй — проти такого захворювання я безсилий, і ввічливо попросив покинути відвідувачку свій кабінет.

Вчений був завзятим шахистом.

Людям з якими він мало спілкувався, Кох здавався підозрілим і відлюдним. А ось близькі люди відгукувалися про вченого завжди як про прекрасну людину.

Кох в 1893 році розлучається зі скандалом зі своєю першою дружиною, у шлюбі з якою народилася дочка Гертруда, і одружився вдруге на молодій актрисі.

У 1906 році вченого удостоїли прусським орденом Пошани, який присуджувався урядом Німеччини. Його також удостоїли почесними докторськими ступенями від університетів Болоньї і Гейдельберга.

Кох був іноземним членом Лондонського королівського наукового товариства, Французької академії наук і Британської медичної асоціації.

Щоб вивчати бактерії Кох завів в будинку справжню армію лабораторних мишей, яких періодично заражав то однією, то іншою, то третьою бацилою.

Був прихильником Гете

У 1905 році доктору Роберту Коху, за «дослідження і відкриття, що стосуються лікування туберкульозу», була вручена Нобелівська премія з фізіології та медицини

Доктор Кох не раз і не два спеціально інфікував себе різними небезпечними хворобами, на кшталт малярії.

Автор: J. G. (Джей Джи) У рубриці: Цікаві факти про відомих людей

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *