Роберт Рождественский біографія українською

Роберт Рождественский біографія українською скорочено радянського поета викладена в цій статті.

Біографія Рождественского коротко

Роберт Станіславович Петкевич народився 20 червня 1932 року в селі Косиха Троїцького району Алтайського краю. З 1934 року Роберт жив з батьками і бабусею в Омську.

У 1943 році навчався у військово-музичній школі.

У 1950 році в журналі «На рубежі» (Петрозаводськ) вийшли перші публікації віршів поета. Рождественский пробує поступити в Літературний інститут ім. М. Горького, але невдало. Рік вчиться на історико-філологічному відділенні Петрозаводского державного університету.

У 1951 році з другої спроби поетові вдається встути в Літературний інститут, і він переїжджає до Москви. Рождественский закінчив Літературний інститут ім. М. Горького в 1956 році.

У 1955 році в Карелії виходить книга молодого поета «Прапори весни», а в 1956 виходить поема «Моя любов» і збірник віршів «Випробування». У 1955 році була створена перша пісня поета Рождественского — «Твоє вікно».

У 1972 Роберт Рождественський отримує премію Ленінського комсомолу. У 1979 році удостоєний Державної премії СРСР. Член КПРС з 1977 року.

На початку 1990 року Рождественский тяжко захворів, лікарі поставили діагноз рак головного мозку. В результаті операції, зробленої у Франції, поет прожив ще 4 роки і продовжував писати.
19 серпня 1994 року Рождественский вмирає в Москві від інфаркту. Похований в Передєлкіно. У тому ж році в Москві вийшла збірка «Останні вірші Роберта Рождественського».

Рождественский — автор текстів багатьох популярних пісень для фільмів: «Величезне небо», «Стань таким, як я хочу», «Пісня невловимих месників», «Погоня», «Десь далеко», «Ноктюрн», «Миттєвості», « Подзвони мені подзвони»

Автор: J. G. (Джей Джи) У рубриці: Письменники

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *