Роберт Шеклі цікаві факти

Роберт Шеклі цікаві факти з життя та біографії американського письменника Ви дізнаєтеся в цій статті.

Роберт Шеклі цікаві факти

Народився Роберт Шеклі 16 липня 1928 року в одному з найзнаменитіших районів Нью-Йорка — в Брукліні. Після закінчення школи він довгий час працював, де доведеться — був і розсильним, і садівником, і продавцем.

В середині 40-х Роберт Шеклі виявляється в армії США і працює редактором полкової газети.

На початку своєї кар’єри писав під псевдонімами Finn O’Donnevan і Ned Lang.

У 1953 році він написав оповідання «Сьома жертва», за яким пізніше був знятий італійський фільм «Десята жертва» з Марчелло Мастрояні в головній ролі.

Молодий талановитий автор не залишається непоміченим редакцією самого популярного в ті роки в США нового щомісячного науково-фантастичного журналу «Galaxy». Шеклі починає постійно друкуватися в ньому, отримуючи вже не один, а 3-4 центи за слово; і з кожним новим випуском набуваючи все більшої популярності. Таким чином, гонорари письменника за одне оповідання в 5000 слів становили до 200 $.

Шеклі написав сценарії 15 епізодів для телесеріалу «Капітан Відео» ( «Captain Video») і 60 п’ятихвилинних новел циклу «По ту сторону зеленої двері» ( «Behind the Green Door»).

Цікаво, що Шеклі в своїй творчості передбачив багато речей, що трапилися насправді — так, в його оповіданнях існував певний прообраз інтернету. Після його появи і широкого розповсюдження, письменник, незважаючи на вже солідний вік, почав активно користуватися новою технологією.

Всього за своє життя Роберт Шеклі написав 20 романів і більше 400 оповідань і повістей, що склали 13 авторських збірок. Його твори були перекладені багатьма мовами світу, що склало більше 65 книг.

Письменник все життя багато подорожував, ходив під вітрилом, був редактором журналу «Omni».

Шеклі був одружений п’ять разів. У нього є сестра Джоан Клейн; син Джейсон від першого шлюбу; дочка Аліса Квітней від другого; дочка Анна і син Джед від третього; а також три онуки. В останній період життя Роберт Шеклі був одружений із письменницею Гейл Дані і жив в Портленді. Іноді приїжджав до Росії, оскільки там знаходилися основні його шанувальники і шанувальники.

Роберт Шеклі завжди був пристрасним курцем, а в останні роки життя — ще й гурманом. На виступах йому, як виняток, дозволяли курити скрізь і всюди, в тому числі навіть в пожежонебезпечних місцях — бібліотеках, друкарнях і т.д .: письменник не міг провести без сигарети і десяти хвилин.

В середині квітня 2005 року Шеклі прибув до Києва на форум фантастів і опинився в лікарні з діагнозом «прогресуюча дихальна недостатність». Незабаром з’ясувалося, що він втратив медичну страховку і взагалі ні має грошей на лікування. Зусиллями меценатів — шанувальників творчості Шеклі, всі рахунки клініки були оплачені, а сам він благополучно відправлений на батьківщину в спеціально обладнаному літаку і там поміщений в клініку.

Але в грудні того ж року Роберт Шеклі все ж помер у віці 77 років …

Автор: J. G. (Джей Джи) У рубриці: Цікаві факти про відомих людей

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *