Роберт Шуман цікаві факти

Роберт Шуман цікаві факти про німецького композитора викладені в цій статті.

Роберт Шуман цікаві факти

У 10 років Шуман почав складати, зокрема, хорову і оркестрову музику.

Шуман — був талановитим піаністом, але через пошкодження руки Роберту довелося залишити кар’єру піаніста і присвятити життя написанню музики.

Він є автором крилатої сьогодні фрази — «Розум помиляється, почуття — ніколи».

Роберт Шуман так сильно хотів стати відмінним піаністом, що придумав пристрій, спеціально для розробки пальців рук. Прикріплена мотузка до стелі мала петельку, в яку він поміщав середні пальці для їх розтяжки. Але цей пристрій призвів до непоправної травми — сухожилля розтягнулися, і пальці втратили свою здатність рухатися. Після тривалого лікування здатність рухатися повернулася, але про віртуозну гру на фортепіано він міг забути.

Він уникав шумних компаній, був задумливим.

Вперше він побачив свою дружину, Клару Вік, коли їй було 11 років, а йому 20. Роберт брав у її батька уроки гри на фортепіано. Його дружина також складала музику і мала значну концертну кар’єру піаністки. Щоб зіграти весілля Роберт і Клара звернулися до суду, так як її батько був проти цього союзу. Мало того, батько Клари після суду був засуджений за наклеп на Шумана до 18 днів в’язниці.

За 14 років спільного життя Клара народила вісім дітей, останній з яких народився, коли Роберт був уже безнадійно хворий і знаходився в психіатричній лікарні. Він так і не побачив свого останнього сина.

Шуман захоплювався філологією, займаючись коректурою латинського словника.

Серед музикознавців побутує версія, що композитор, до шлюбу, лікувався від сифілісу.

Йому запропонували зайняти посаду міського директора музики в місті Дюссельдорф, але в 1853 з ним розірвали контракт і більше не відновили.

Разом зі своєю дружиною Шуман подорожував по Голландії.

Шуман страждав психічним розладом. Одного разу композитор вирішив покінчити життя, в води Рейну він спочатку кинув обручку, а після сам кинувся в річку. Його врятували рибалки, але після спроби суїциду його направили на 2,5 року в психлікарню, де він був у повній самоті.

Сподіваємося, що з цієї статті Ви дізналися цікаві факти про Роберта Шумана.

Автор: J. G. (Джей Джи) У рубриці: Цікаві факти про відомих людей

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *